Dodaj publikację
Autor
Urszula Wrzaskowska
Data publikacji
2022-05-02
Średnia ocena
0,00
Pobrań
9

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji praktycznej dla technika informatyka z przedmiotu "Tworzenie stron i aplikacji internetowych".
 Pobierz (docx, 48,4 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji

Przedmiot: Tworzenie stron i aplikacji internetowych (zajęcia praktyczne).

Nauczyciel prowadzący: Urszula Wrzaskowska

Klasa: 3TI (technik informatyk)

Temat: HTML – tworzenie formularzy na stronach WWW.

Cel: Kształcenie umiejętności tworzenia formularzy w języku HTML.

UWAGI: Lekcja przeprowadzana jest po wprowadzeniu tego materiału na lekcji teoretycznej.

Cele nauczania:

Uczeń potrafi zbudować formularz na stronie WWW zawierający:

pola tekstowe,

pola numeryczne,

pole typu mail,

pola typu hasło,

pola jednokrotnego wyboru (radio),

pola wielokrotnego wyboru,

listę rozwijaną,

przyciski czyszczenia formularza i wysyłania formularza.

Uczeń potrafi ustawić wymagalność pól formularza.

Uczeń wie, że:

w przyszłości będzie wykorzystywał formularze do komunikacji z użytkownikiem oraz do współpracy z bazami danych.

Metody pracy:

słowna: instruktaż,

praca indywidualna uczniów z wykorzystaniem komputera,

słowna: udzielanie wyjaśnień.

Środki dydaktyczne:

komputer z zainstalowanym edytorem notepad++ lub Visual Studio Code dla każdego ucznia,

komputer z zainstalowaną przeglądarką i projektorem dla nauczyciela,

plik z formularzem przygotowanym przez nauczyciela (poniżej screen zadanego formularza)

Tok lekcji:

Cześć organizacyjna (5 min):

Powitanie

Sprawdzenie obecności

Podanie tematu i celu lekcji

Cześć realizacyjna (30 min):

Nauczyciel zadaje do wykonania formularz – wyświetla go przez projektor – uczniowie rozpoznają typy pól,

Uczniowie wykonują zadany formularz – mogą korzystać z notatek z lekcji teoretycznej,

Uczniowie mogą sobie wzajemnie pomagać,

Nauczyciel odpowiada na pytania uczniów związanych z wykonywaniem zadania.

Część podsumowująca (10 min):

Nauczyciel sprawdza indywidualnie pracę uczniów i stawia plusy za aktywność, tym którzy wykonali zadanie,

Nauczyciel udostępnia kod umożliwiający stworzenie zadanego formularza uczniom, którzy mieli problemy z jego wykonaniem i udziela niezbędnych wyjaśnień,

Jeśli uczniowie poradzili sobie z zadaniem nauczyciel zapowiada kartkówkę dotyczącą tworzenia formularzy.