Dodaj publikację
Autor
Adam Becker
Data publikacji
2022-05-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
15

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji - opisywanie przebiegu dnia.
 Pobierz (docx, 28,8 KB)

Podgląd treści

Adam Becker

KONSPEKT LEKCJI

JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Klasa VIIa

Data, szkoła: 1.02.2022 r., Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Starogardzie Gdańskim

Temat lekcji: Um wie viel Uhr stehst du auf? O której wstajesz?

Opisywanie przebiegu dnia.

Cele główne:

Uczeń:

rozwija sprawność czytania, pisania i mówienia w języku niemieckim;

rozwija sprawność rozumienia ze słuchu.

Cele szczegółowe:

Umiejętności:

Uczeń:

potrafi określić ramy czasowe czynności;

potrafi opowiedzieć o przebiegu dnia;

potrafi zapytać, co i o jakiej porze robią inne osoby;

potrafi zastosować czasownik rozdzielnie złożony w zdaniu.

Postawy:

Uczeń:

bierze aktywny udział w zajęciach;

korzysta z różnych źródeł informacji.

Materiały dydaktyczne: zeszyt przedmiotowy; podręcznik i książka ćwiczeń

„Kompass Team 1” (rozdział 3); interaktywny podręcznik i zeszyt ćwiczeń, materiały do lekcji przygotowane przez n-la (Word).

Forma pracy: indywidualna w formie nauczania zdalnego na platformie MS Teams,

zbiorowa.

Metody pracy: ćwiczeniowa, programowa, podająca, komunikacyjna, praktyczna,

aktywizująca z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Przewidywany tok lekcji:

Czas ca.

Treści

Formy pracy

Materiały dydaktyczne

Faza wprowadzająca

5’

Czynności organizacyjne: n-l wita uczniów, sprawdza obecność, przedstawia cele lekcji.

zbiorowa,

Platforma Teams

Faza realizacyjna

35’

Nauczyciel pyta o przypomnienie zasady odmiany czasowników rozdzielnie złożonych. Wybrani uczniowie odczytują czasowniki.

indywidualna w formie nauczania zdalnego na platformie MS Teams, zbiorowa

tabela z odmianą czasowników (Word)

Uczniowie przyglądają się ilustracjom i na ich podstawie opowiadają, co Sebastian i Steffi robią w ciągu dnia.

Przy odczytywaniu poprawnie uzupełnionych zdań nauczyciel zwraca uwagę na przyimki -von bis- stosowane przy podawaniu przedziału czasowego.

zad. 4

podręcznik, str. 64

platforma Kompass

Team 1

Uczniowie zapoznają się z treścią zadania, następnie dwukrotnie słuchają rozmowy i wskazują właściwe odpowiedzi.

zad. 6

podręcznik, str. 64

platforma Kompass

Team 1

Uczniowie łączą początki zdań z przedrostkiem czasownika rozdzielnie złożonego. Wybrani uczniowie odczytują prawidłowo całe zdania.

ćw. 8

zeszyt ćwiczeń, str.32

platforma Kompass

Team 1

Wybrany uczeń odczytuje tekst o przebiegu dnia pana Kracha. Nauczyciel wraz z uczniami uzupełnia niepełne wypowiedzi pani Krach.

ćw. 11

zeszyt ćwiczeń, str.33

platforma Kompass

Team 1

Uczniowie na podstawie obrazków opisują całymi zdaniami przebieg dnia Bettiny.

ćw. 13

zeszyt ćwiczeń, str.34

platforma Kompass

Team 1

Faza podsumowująca

5’

Podsumowanie pracy uczniów i ocena ich aktywności.

zbiorowa,

Platforma Teams