Dodaj publikację
Autor
Anna Głowicka-Koczorowska
Data publikacji
2022-05-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
54

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć rewalidacyjnych ucznia klasy III LO z Zespołem Aspergera.
 Pobierz (docx, 14,6 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji - rewalidacji

Lekcja: Rewalidacja

Data:

Klasa:

Cele:

- wzmacnianie koncentracji uwagi,

- prowadzenie dialogu (Trening Umiejętności Społecznych),

- rozwijanie umiejętności uzasadniania wypowiedzi (Trening Umiejętności Społecznych),

- rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego,

- usprawnianie motoryki małej.

Wychowawcze:

- rozwijanie umiejętności samodzielnej pracy,

- wzmacnianie motywacji do pracy.

Umiejętności kluczowe ćwiczone podczas lekcji:

- kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji – prawidłowo rozumie informację pisemną, rozumie i interpretuje pojęcia, uczucia, fakty w mowie i piśmie, prawidłowo i skutecznie komunikuje się z innymi osobami.

- kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się – zarządza czasem, informacjami, zadaniami, współdziała w grupie.

- kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej – angażuje własne pomysły, angażuje się w procesy twórcze.

Metody:

- podająca,

- aktywizujące.

Formy:

- praca indywidualna.

Pomoce dydaktyczne:

- gra Bananagrams , książka „Zapamiętaj jak najwięcej. Materiały do ćwiczeń koncentracji i pamięci”, książka „Co się dzieje między nami? Rozpoznawanie i nazywanie relacji międzyludzkich oraz towarzyszących im emocji”, kartka z zapisanymi sytuacjami problemowymi, kolorowanka relaksacyjna, książka z języka angielskiego.

Przebieg zajęć:

1. Poznanie samopoczucia ucznia.

2. Rozwiązanie bieżących problemów.

3. Analiza i omówienie wraz z uczniem harmonogramu nauki do matury.

4. Losowanie wraz z uczniem liter, a następnie układanie jak najwięcej wyrazów z wylosowanymi literami.

Omówienie zadania.

5. Zapamiętanie przez ucznia jak najwięcej szczegółów na obrazku, a następnie udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące rzeczy znajdujących się na obrazku.

Omówienie zadania.

6. Interpretacja i omówienie wraz z uczniem sytuacji przedstawionych na zdjęciu.

Omówienie zadania.

7. Kolorowanie przez ucznia kolorowanki relaksacyjnej.

8. Rozwiązywanie przez ucznia sytuacji problemowych przedstawionych przez nauczyciela.

Omówienie zadania.

9. Utrwalenie wiadomości z języka angielskiego.

Nauka nowych słówek i zwrotów.

10. Podsumowanie zajęć.