Dodaj publikację
Autor
Anna Głowicka-Koczorowska
Data publikacji
2022-05-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
23

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć terapii kuchennej dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
 Pobierz (doc, 36,0 KB)

Podgląd treści


Scenariusz lekcji

|Lekcja: Terapia Kuchenna |Data: |Klasa: |
|Temat: Zdrowe przekąski. |
|Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: zdrowe odżywianie się. |
|Cele lekcji: |
|Uczeń: |
|A-wymienia potrzebne składniki do przygotowania kanapek. |
|C- przygotowuje samodzielnie kanapki – Tartinki. |
| |
|Cel wychowawczy: |
|- Uczeń aktywnie współpracuje w grupie. |
| |
|Cele terapeutyczne: |
|Uczeń: |
|- podtrzymuje kontakt wzrokowy. |
|- prowadzi rozmowę. |
|- współpracuje w grupie. |
|- dzieli się obowiązkami podczas wykonywania zadania. |
|- wykonuje polecenia nauczyciela. |
| |
|Cel sformułowany w języku ucznia: |
|Potrafię przygotować zdrową przekąskę – kanapkę. |
|Pytanie kluczowe: |
|Z jakich składników można przygotować zdrową przekąskę? |
|NaCoBeZU (co uczniowie będą potrafili po lekcji): |
|Przygotować zdrową przekąskę – kanapkę. |
|Metody: zadaniowa |
|Formy: grupowa |
|Pomoce dydaktyczne: kartka z przepisem |
|Przebieg lekcji: |
|1.Czynności organizacyjne: |
|-powitanie |
|2.Realizacja tematu: |
|- przypomnienie wiadomości o zdrowym odżywianiu się |
|- wprowadzenie do tematu zajęć |
|- rozdanie uczniom kartek z przepisem i sposobem przygotowania Tartinek |
|- wykonywanie kanapek - Tartinek |
|- uporządkowanie miejsca pracy |
|- wykonywanie plakatu dotyczącego zdrowego odżywiania się |
|3.Podsumowanie: |
|- podsumowanie zajęć |