Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz zajęć
”DOGO-LOGO- ZABAWY LOGORYTMICZNE Z UDZIAŁEM PSA”
Prowadzący - Ewa Czyszczoń
Gr. - wychowankowie internatu
Godzina - 15:15
Czas trwania - 30 minut
Cel główny:
Wzbogacenie słownictwa i mowy czynnej.
Cele szczegółowe:
budowanie pozytywnej motywacji do nauki
rozwijanie mowy, wzbogacenie zasobu słów
doskonalenie praksji narządów artykulacyjnych
budowanie prawidłowej relacji z psem
wyzwalanie spontanicznej aktywności dziecka w zabawie z psem
Metody pracy (za W. Okoń):
podająca
problemowa
praktyczna
Forma pracy (za Cz. Kupisiewicz):
- ze względu na liczbę :
grupowa - jednolita
jednostkowa
Środki dydaktyczne:
Miska dla psa, kocyk dla psa, woda, psie smaczki, regulamin, kolorowa kostka, karty z literkami i obrazkami, klamerki, książka „Zabawy paluszkowe z wierszykami” - Małgorzata Barańska, piosenki „Witaj piesku”, Żegnaj piesku”, puzzle.
Przebieg zajęć:
ZAJĘCIA WSTĘPNE
Przywitanie z wychowankami poprzez podanie psu smakołyku. Przypomnienie imienia psa oraz zasad obowiązujących na zajęciach na podstawie regulaminu, rozłożenie kocyka dla psa, przygotowanie miski z wodą,
Przedstawienie wychowankom planu zajęć
PRZYWITANIE
Zabawa na powitanie – zabawa paluszkowa „Pieski”
Piosenka na powitanie „Witaj piesku”
ZAJĘCIA WŁAŚCIWE
„Klamerkowe zadania” – mata- szachownica z kostką, pies turla kolorową kostkę do wychowanka, wybierając kolor wychowanek/ka odszukuje ten sam kolor na macie, pod każdym kolorem ukryte są literki lub smaczki. Wychowanek/ka odkrywając literkę szuka tej samej na dużej karcie pracy, klamerkami zaznacza odpowiedni obrazek zaczynający się na tą literę.
Po każdym wykonaniu zadania wychowanek/ka dostają jeden element układanki, które na końcu zadania wspólnie mają ułożyć.
ZAJĘCIA KOŃCOWE
Rozdanie dzieciom nagrody – balona w kształcie psa.
Pożegnanie z psem.
Piosenka na pożegnanie „Żegnaj piesku”.
Odprowadzenie wychowanków przez psa – wspólne trzymanie smyczy.
:
Pieski
Wszystkie pieski spały (zaciśnięta dłoń).Pierwszy obudził się ten mały (otwieramy mały palec).Mały obudził średniego,Który spał obok niego (otwieramy drugi palec).Gdy średni już nie spał,To duży też przestał (otwieramy trzeci palec).Trzy pieski się bawiły,Czwartego obudziły (otwieramy czwarty palec).Cztery pieski szczekały,Piątemu spać nie dały (otwieramy kciuk i machamy całą dłonią).