Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Obal
Data publikacji
2022-05-29
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Wykorzystanie Canva.com i witryn Google jako bezpłatnych narzędzi do tworzenia i publikowania materiałów promocyjnych.
 Pobierz (docx, 14,7 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji

Temat: Marka firmy

Cel ogólny

Poznanie znaczenia zjawiska kreowania marki firmy, jej rodzajów oraz stworzenie marki własnej firmy.

Cele operacyjne:

Uczeń:

Wyjaśnia znaczenie terminów: marka, logo, barwy firmowe,

Wskazuje różnice między rodzajami marek,

omawia zjawisko kreowania marki firmy, uwzględniając znaczenie barw firmowych,

projektuje logo własnej firmy,

publikuje efekty pracy na własnej stronie internetowej.

Środki dydaktyczne:

Komputer, projektor, strona i aplikacja canva.com, narzędzia Google – witryny.

Metody pracy:

Praca grupowa

Przebieg lekcji:

Faza wprowadzająca:

Nauczyciel przeprowadza czynności organizacyjne.

Nauczyciel wprowadza uczniów w tematykę lekcji. Wyjaśnia, czym jest marka. Prosi o podanie przykładów znanych marek i korzyści jakie znana marka daje przedsiębiorstwu (5 minut).

Faza realizacyjna

Nauczyciel w czasie dyskusji systematyzuje i uzupełnia wiedzę i spostrzeżenia uczniów odnośnie rodzajów marek, sposób ich budowy oraz znaczenia barw firmowych (10 minut).

Następnie nauczyciel prezentuje zasady działania narzędzia jakim jest canva.com. Następnie przypomina o konieczności przestrzegania praw autorskich oraz wskazuje legalne, darmowe źródła pozyskiwania zdjęć, grafiki i muzyki (5 minut).

Uczniowie w grupach pracują nad projektem logo własnej firmy (15 minut).

Uczniowie zamieszczają efekty pracy grupowej na stronie internetowej zespołu – Witryny Google wg instrukcji nauczyciela (5 minut).

Faza podsumowująca

Nauczyciel wyświetla efekty pracy poszczególnych grup zamieszczone na opublikowanych przez nich stronach internetowych (5 minut).

Autor: Agnieszka Obal