Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Dyrda
Data publikacji
2022-05-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
19

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji z języka angielskiego klasa I z elementami oceniania kształtującego
 Pobierz (docx, 17,8 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji z języka angielskiego

Prowadzący: ……………………….

Klasa: I a

Data: 16.05.2022

Temat: Review – Body and emotions – Powtórka i utrwalenie materiału – ciało i emocje, opis postaci

 

Powiązanie z wcześniejszą wiedzą:

uczniowie znają przymiotniki: big, small

uczniowie znają nazwy kolorów

uczniowie znają liczby od 1-20

 Cele lekcji:

uczeń poznaje przymiotniki: long, short, round

uczeń skutecznie utrwala poznane słownictwo: części ciała, nazwy emocji

uczeń zna poprawną wymowę utrwalanych słów

uczeń współpracuje w grupie

uczeń potrafi prostymi zdaniami opisać swój wygląd zewnętrzny i emocje z wykorzystaniem struktur: I’ve got …, I’m ….

 Cele sformułowane w języku ucznia:

utrwalisz poznane nazwy części ciała i emocji;

utrwalisz poprawną wymowę poznanych słów;

nauczysz się opisywać prostymi zdaniami swój wygląd i emocje

 Nacobezu:

potrafisz z pamięci nazwać większość najważniejszych części ciała

potrafisz nazwać niektóre emocje

potrafisz prostymi zdaniami opisać swój wygląd i emocje

Informacja zwrotna od nauczyciela

Ustna informacja występująca na różnych etapach lekcji:

podczas ćwiczenia wymowy

podczas wykonywania ćwiczeń samodzielnie w zeszycie ćwiczeń oraz przy tablicy interaktywnej

podczas pracy w grupie

podczas wypowiedzi ustnej na swój temat

Metody i formy pracy:

Metody aktywizujące – metoda reagowania całym ciałem (metoda TPR), gry i zabawy - kalambury; wykorzystanie piosenek anglojęzycznych;

Praca z tablicą interaktywną

Praca indywidualna

Praca w grupach

Materiały i pomoce dydaktyczne:

Multibook Hello Explorer 1

Zeszyt ćwiczeń Hello Explorer 1

Tablica interaktywna

Arkusze papieru A3, kredki

Przebieg lekcji

Część wprowadzająca

Piosenka powitalna

Sprawdzenie obecności

Przedstawienie celów lekcji w języku ucznia i nacobezu

Część główna

Powtórzenie nazw części ciała: Dzieci stają na środku sali. Nauczyciel wypowiada głośno nazwy części ciała lub wydaje polecenia: Touch your head / Touch your foot, itd. Dzieci wykonują czynności razem z nauczycielem. Następnie nauczyciel nie wypowiada słów, a jedynie wskazuje daną część ciała, a uczniowie wypowiadają właściwą nazwę na głos.

Powtórzenie nazw emocji - zabawa w kalambury. Nauczyciel za pomocą mimiki wyraża różne emocje, uczniowie nazywają te emocje w języku angielskim. Następnie na środek wychodzą wybrani uczniowie i przejmują rolę nauczyciela – wyrażają emocje za pomocą mimiki, a reszta uczniów odgaduje słowa.

Piosenka:  Śpiewanie piosenki “Head, shoulders, knees and toes”.

Zeszyt ćwiczeń str. 92-93 – nauczyciel tłumaczy uczniom treść zadań, uczniowie pracują samodzielnie, nauczyciel monitoruje ich pracę. Następnie nauczyciel sprawdza z uczniami zadania - wybrani uczniowie wykonują poszczególne przykłady na tablicy interaktywnej.

Praca w grupach – nauczyciel dzieli uczniów na grupy, każda grupa otrzymuje arkusz papieru A3. Zadaniem uczniów jest narysować postać, którą będzie opisywać nauczyciel. Po każdym zdaniu wypowiedzianym przez nauczyciela, następuje zmiana ról w grupie, tak aby ...