Dodaj publikację
Autor
Anna Iwan
Data publikacji
2022-05-31
Średnia ocena
0,00
Pobrań
18

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Śmiech to zdrowie - scenariusz zajęć
 Pobierz (doc, 75,0 KB)

Podgląd treści

|Klasa IIIc |Data 23.11.2021r. |Nauczyciel: Anna Iwan |
|Temat: Śmiech to zdrowie. |
|Cele lekcji (nauczyciela): |
|Dziecko wyjaśnia pojęcie „śmiech”. |
|Dopasowuje wyrazy, które kojarzą się ze śmiechem. |
|Wysłucha opowiadania ze zrozumieniem . |
|Przeczyta pytania ze zrozumieniem. |
|Wysłucha z uwagą wypowiedzi innych. |
|Rozpozna opracowane części mowy. |
|Bierze aktywny udział w inscenizacji piosenki. |
|Zna zasady pracy w grupach oraz zespole i zgodnie współpracuje. |
|Wyjaśnia co się dzieje z ciałem podczas śmiechu. |
|Bierze udział w interaktywnej grze dydaktycznej „Jaki może być śmiech?”. |
|Bierze aktywny udział w zabawach ruchowych wykorzystując zdobytą wiedzę. |
|Cele sformułowane w języku ucznia: |
|1.Wyjaśniam pojęcie „śmiech”. |
|2. Dopasowuję wyrazy, które kojarzą mi się ze śmiechem. |
|3. Wysłucham opowiadania ze zrozumieniem. |
|4. Przeczytam pytania ze zrozumieniem. |
|5. Wysłucham z uwagą wypowiedzi innych. |
|6. Rozpoznam opracowane części mowy. |
|7. Biorę aktywny udział w inscenizacji piosenki. |
|8. Znam zasady pracy w grupach oraz zespole i zgodnie współpracuje. |
|9. Wyjaśniam co się dzieje z ciałem podczas śmiechu. |
|10. Biorę udział w interaktywnej grze dydaktycznej „Jaki może być śmiech?” |
|11. Biorę aktywny udział w zabawach ruchowych wykorzystując zdobytą wiedzę. |
|„Nacobezu” – „ na co będę zwracał uwagę”: Wiem jakie znaczenie dla zdrowia ma śmiech i potrafię wyodrębnić poznane części mowy. |
|Metody prowadzenia lekcji i aktywności uczniów: |
|- metoda słowna: pogadanka, objaśnienie |
|- metoda oglądowa: pokaz, demonstracja |
|- metody aktywizujące: praktycznego działania, swobodnej wypowiedzi, mapa pojęciowa, interaktywna gra edukacyjna, , metoda ekspresji ruchowej. |
|Forma sprawdzenia osiągnięcia celu: |
|Uczeń rozumie powiedzenie „śmiech to zdrowie”, wymienia poznane części mowy, bierze udział w interaktywnej grze dydaktycznej naśladując różne rodzaje śmiechu, wie co się dzieje z ciałem podczas śmiechu, bierze udział w |
|zabawach ruchowych wykorzystując zdobytą wiedzę. |
|Kluczowe pytania do uczniów: |
|Co oznacza powiedzenie „Śmiech to zdrowie?” |
|Jakie znacie części mowy? |
|Przebieg zajęć: |
|Wprowadzenie do tematu- nauczyciel odtwarza odgłos śmiechu. |
|Rozmowa kierowana pytaniami: |
|- Co słyszeliście przed chwilą? |
|- Kiedy i z czego najczęściej się śmiejemy? |
|- Czy lubimy przebywać z ludźmi, którzy są weseli? |
|- Czy w każdej sytuacji i w każdym miejscu można się śmiać? |
|- Czy ładnie się śmiać z innych? |
| |
|Zabawa w skojarzenia |
|Na tablicy n-l zawiesza uśmiechniętą buzię. Zadaniem uczniów jest dopasowanie jak najwięcej wyrazów, które kojarzą im się z uśmiechem |
|4. Słuchanie opowiadania „Śmiech to zdrowie”. Uczniowie odpowiadają na pytania: |
|- Kto jest największym dowcipnisiem w klasie? |
|- Co mówiła o Kostku pani wychowawczyni? |
|- Co na temat śmiechu mówiła pani higienistka? |
|- Co na temat śmiechu mówiła pani wychowawczyni? |
|- Co postanowili napisać uczniowie? |
|- Co wychowawczyni przyniosła dla każdego ucznia? |
|Utrwalenie rzeczownika. |
|- Jak inaczej można nazwać „śmiech”?- uczniowie podają ...