Dodaj publikację
Autor
Justyna Sapińska
Data publikacji
2022-06-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
19

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Utrwalanie głoski R w zdaniach.
 Pobierz (docx, 15,7 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY: Justyna Sapińska

UTRWALANIE GŁOSKI R W ZDANIACH

Cel szczegółowy:

- utrwalenie głoski [r] w zdaniach

Cele szczegółowe:

- potrafią ułożyć zdanie z wyrazami z głoską [r]

- potrafią ułożyć zdania z rozsypanki wyrazowej

- potrafią odczytać zdania

- potrafią odgadnąć przedstawione zagadki

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

Przywitanie z dziećmi

Sprawdzenie pracy domowej:

Nagrodzenie odrobionej pracy stemplem do zeszytu do logopedii

Zadanie polisensoryczne – rozpoznawanie za pomocą zmysłu dotyku/węchu/wzroku produktów spożywczych

Uczniowie wybierają numer woreczka, zakrywają oczy i za pomocą dotyku próbują odgadnąć nazwę produktu spożywczego. Produkty w nazwie mają ćwiczoną głoskę [r]. W przypadku gdy uczeń nie odgadnie nazwy produktu będzie mógł go powąchać lub skorzystać z podpowiedzi a na końcu rozpoznać go za pomocą wzroku. Dalsza część zadania to ułożenie zdania z tą nazwą.

Układanie zdań z rozsypanki wyrazowej

Zadaniem uczniów jest wylosowanie kartonika z wybranym przez siebie kolorem. Odczytanie go i zabranie do siebie. Uczniowie pracują na zmianę. Po wylosowaniu wszystkich kartoników w jednym kolorze uczniowie próbują ułożyć zdanie.

Gra „prawda – nieprawda”

Uczniowi losują na zmianę kartoniki z wydrukowanymi zdaniami, które zawierają zdania prawdziwe lub fałszywe. Zadaniem ucznia, który wylosował kartonik jest odczytanie zdania, drugi uczeń musi na nie odpowiedzieć wypowiadając słowo: „prawda” lub „nieprawda”.

Zadanie pracy domowej

Nauczyciel objaśnia sposób wykonania pracy domowej. Uczniowie wklejają kartę pracy do zeszytu do logopedii.

Zakończenie zajęć :

Podsumowanie zajęć i ewaluacja. Uczniowie oceniają zajęcia oraz swoją pracę na lekcji.

Podziękowanie uczniom za pracę na lekcji i nagrodzenie ich stosownym stemplem do zeszytu do logopedii.