Dodaj publikację
Autor
Dariusz Borycki
Data publikacji
2022-07-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
581

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Nauczyciel matematyki
 Pobierz (docx, 29,5 KB)

Podgląd treści

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU ROZWOJU ZAWODOWEGO

NAUCZYCIELA MIANOWANEGO UBIEGAJĄCEGO SIĘ

O UZYSKANIE STOPNIA NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO

Dariusz Borycki

nauczyciel matematyki i informatyki

Data rozpoczęcia stażu: 2.09.2019 r.

Data zakończenia stażu: 31.05.2022 r.

Miejsce zatrudnienia: Zespół Szkolno – Przedszkolny w

Wstęp

Po zapoznaniu się z przepisami prawa oświatowego, dotyczącymi awansu zawodowego, postanowiłem ubiegać się o stopień nauczyciela dyplomowanego. W związku z tym złożyłem wniosek o rozpoczęcie stażu z dniem 2.09.2019 r.,trwającego 2 lata i 9 miesięcy. Napisałem Plan Rozwoju Zawodowego i przedstawiłam go do zatwierdzenia Dyrektorowi szkoły. Opracowany przeze mnie plan sporządziłem po wnikliwej analizie własnych kompetencji i umiejętności zawodowych mając na uwadze rozwój placówki, w której pracuję oraz potrzeby i zainteresowania uczniów. Planując zadania, które umożliwią mi zdobycie awansu zawodowego, brałem pod uwagę następujące akty prawne:

1) Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r., Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r. poz. 1762 oraz z 2022 r. poz. 936 i 1116),

2) Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. z 2020 r. poz. 2200).

Jestem nauczycielem mianowanym z 21-letnim stażem pracy. Od początku mojej pracy zawodowej starałem się poszerzać wiedzę i umiejętności dotyczące wszystkich obszarów aktywności, wzbogacać swój warsztat pracy oraz brać czynny udział w wydarzeniach szkolnych. Sporządzony przeze mnie plan, uwzględniający specyfikę i potrzeby szkoły, wyznaczył mi cele i kierunki aktywności zawodowej w okresie stażu. Brałem pod uwagę potrzeby i oczekiwania uczniów, rodziców i nauczycieli. Podejmowane przeze mnie doskonalenie zawodowe również miało służyć wzbogaceniu warsztatu i metod pracy, oraz nabywaniu nowych kwalifikacji i umiejętności. Wpływ na w/w zadania miała również moja stała współpraca z innymi pracownikami oraz aktywny udział w pracach zespołów nauczycieli.

Okres trwania stażu i jego analiza pozwala zweryfikować i dokonać oceny własnego warsztatu pracy i jego jakości, biorąc pod uwagę wpływ na uczniów. Priorytetami mojego działania w okresie stażu były podnoszenie jakości pracy oraz zdobycie dalszego doświadczenia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Dzięki realizacji zadań poszerzałem zakres wiedzy i własnych umiejętności.

Poniżej przedstawiam sprawozdanie z realizacji zadań ujętych w Planie Rozwoju Zawodowego oraz efekty ich realizacji w świetle obszarów poszczególnych wymagań.

§ 8 ust. 3 pkt 1Umiejętność wykorzystywania w pracy metod aktywizujących ucznia oraz narzędzi multimedialnych i informatycznych, sprzyjających procesowi uczenia się.

1. Poszerzanie wiedzy i umiejętności do doskonalenia warsztatu pracy.

Realizując staż na nauczyciela dyplomowanego brałem udział w następujących:

a) kursach doskonalących i szkoleniach

- Trening Umiejętności Społecznych ...