Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SPRAWOZDANIE CZĄSTKOWE
Z REALIZACJI
PLANU ROZWOJU ZAWODOWEGO
NAUCZYCIELA MIANOWANEGO
UBIEGAJĄCEGO SIĘ O STOPIEŃ ZAWODOWY NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO
ROK SZKOLNY 2021/2022
§ 8 ust. 3 pkt 1
Umiejętność wykorzystania w pracy metod aktywizujących ucznia oraz narzędzi multimedialnych i informatycznych, sprzyjających procesowi uczenia się.
ZADANIA
DO REALIZACJI
FORMY REALIZACJI ZADAŃ
TERMIN
EFEKTY
Organizacja warsztatu pracy przy użyciu technik komputerowych
Wykorzystywanie technik informacyjnych podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych
Z zastosowaniem komputera przygotowywałem różne dokumenty, które wykorzystywałem w swojej pracy: scenariusze zajęć, scenariusze uroczystości i imprez, karty pracy, ankiety, zaproszenia, ogłoszenia, dyplomy, sprawozdania, harmonogramy wycieczek, listy uczniów. Przy pomocy komputera: sporządziłem plan rozwoju i sprawozdanie z jego realizacji, programy nauczania oraz inną niezbędną dokumentację.
Organizując swój warsztat pracy, wykorzystuję umiejętności posługiwania się komputerem. W szczególności korzystam z programów: Microsoft Word, PowerPoint, Prezi.Śledzę nowości i zmiany w przepisach prawa oświatowego umieszczonych na stronach internetowych: www.men.gov.pl. Internet również wykorzystywałem do komunikowania się z innymi nauczycielami drogą mailową.
Na bieżąco poszerzałem swoją wiedzę na temat aktywizujących metod nauczania. W celu uatrakcyjnienia zajęć lekcji starałem się stosować je jak najczęściej. O nowych metodach dowiadywałem się ze szkoleń, od innych nauczycieli a także samodzielnie je wyszukiwałem np. w Internecie. Prowadziłem lekcje online z wykorzystaniem platformy TEAMS.
Rok szkolny 2021/22
Dla szkoły:
podniesienie jakości pracy szkoły,
Dla uczniów:
uczeń uczestniczy w zajęciach prowadzonych metodami aktywizującymi,
podniesienie jakości nauczania,
umożliwienie bezpośredniego kontaktu z nowoczesnymi metodami, pomocami i środkami dydaktycznymi,
zdobywanie wiedzy w nowoczesny i ciekawy sposób,
Dla nauczyciela:
podnoszenie poziomu wiedzy merytorycznej i metodycznej,
doskonalenie umiejętności tworzenia dokumentów,
uatrakcyjnienie zajęć,
§ 8 ust 3 pkt 2
Umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, w tym przez prowadzenie zajęć otwartych, w szczególności dla nauczycieli stażystów i nauczycieli kontraktowych, prowadzenie zajęć w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego lub innych zajęć dla nauczycieli.
ZADANIA
DO REALIZACJI
FORMY REALIZACJI ZADAŃ
TERMIN
EFEKTY
Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem zawodowym z innymi nauczycielami
Współpraca z innymi nauczycielami jest nieodłącznym elementem moich działań dydaktyczno-wychowawczych na terenie szkoły. Dzieliłem się wiedzą oraz materiałami pomocniczymi do realizacji konkretnych zajęć. Przekazywałem pomysły, scenariusze, wzory, materiały ćwiczeniowe innym nauczycielom. Współpraca między nami przejawia się również podczas organizowania uroczystości, imprez szkolnych, imprez okolicznościowych, zajęć integracyjnych oraz wycieczek. Polega na wspólnym planowaniu, wdrażaniu i monitorowaniu wszelkiej działalności dydaktyczno- wychowawczej.
Brałem czyny udział w pracach: zespołu humanistycznego, zespołu ds. oddziału dwujęzycznego.
Rok szkolny 2021/22
.
Dla szkoły:
tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły,
atmosfera w pracy jest oparta na wzajemnym szacunku i współpracy ...