Dodaj publikację
Autor
Karina Trojok
Data publikacji
2023-05-03
Średnia ocena
5,00
Pobrań
4

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Temat lekcji: Das Zimmer von Anna. Präpositionen- Festigung und Anwendung. Cel główny: Uczeń: • potrafi zastosować przyimki miejsca w połączeniu z rzeczownikiem w przypadku III (celownik) • stosuje przyimki miejsca w zdaniach, - w kilku zdaniach opisuje pokój
 Pobierz (docx, 15,2 KB)

Komentarze

Ritter von Rodewald, 2023-05-05, ocena:

Bez wątpienia jest tak, że każdy uczący się języka niemieckiego jako języka obcego (uczeń szkoły podstawowej bądź szkoły średniej, słuchacz lektoratu, student i uczestnik dowolnego kursu językowego) winni a nawet wręcz muszą zostać ustawicznie motywowani do aktywnego i kreatywnego procesu uczenia się. Z pewnością jest również tak, że każdy nauczyciel języka niemieckiego jako języka obcego winien być świadom tego, jak ważne jest stworzenie i dostarczenie elementów szeroko pojętej motywacji dla aktywnego i kreatywnego procesu uczenia się. Bycie kreatywnym i zmotywowanym wyznacza postępowanie uczącego się. Konspekt mi się podoba.

Podgląd treści

Konspekt lekcji z języka niemieckiego w klasie VIII B gr. I

Temat lekcji: Das Zimmer von Anna. Präpositionen- Festigung und Anwendung.

Data: 08.12.2022r.

Nauczyciel prowadzący: Karina Trojok

Klasa: VIII B gr. I

Czas trwania lekcji: 45 minut

Cele lekcji:

Cel główny:

Uczeń:

potrafi zastosować przyimki miejsca w połączeniu z rzeczownikiem w przypadku III (celownik)

stosuje przyimki miejsca w zdaniach, - w kilku zdaniach opisuje pokój

Cele szczegółowe:

Uczeń:

utrwala i stosuje środki leksykalno- gramatyczne: przedmioty/meble znajdujące się w pokoju oraz przyimki miejsca.

rozumie i potrafi użyć pytań: Wo steht …..?, Wo liegt….?

potrafi odpowiedzieć na wyżej wymienione pytania

rozwija zintegrowane sprawności językowe: czytanie, słuchanie, mówienie oraz pisanie

Formy pracy:

praca indywidualna

praca w parach

praca zbiorowa (na forum)

Środki dydaktyczne: gra edukacyjna: BINGO, podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń „Aha Neu 8”

Przebieg lekcji:

Zapisanie tematu lekcji.

Wyjaśnienie tematu lekcji. Przedstawienie celów lekcji. Sprawdzenie obecności.

Rozgrzewka językowa. Uczniowie grają w BINGO: Skreślają w diagramie wyrażenia rzeczownikowo- przyimkowe (odpowiedniki wyrażeń wypowiadanych w j. niemieckim przez nauczyciela) . Przypomnienie słownictwa (nazwy mebli, przedmiotów) oraz przyimków miejsca.

Uczniowie wykonują zadanie w zeszycie ćwiczeń, ćw. 17 str. 23. (Załącznik nr.1) Tworzą zdania z podanego słownictwa.

Uczniowie wykonują w parach zadanie z podręcznika: ćw. 16b str. 41 (Załącznik nr.2), polegające na wybraniu czterech wyrażeń rzeczownikowo przyimkowych i stworzeniu 3 zdań na podstawie obrazka i zapisaniu ich w zeszycie.

Uczniowie zadają sobie pytania i na nie odpowiadają na podstawie obrazka umieszczonego w podręczniku w zad 18 na str 42. (Załącznik nr.3) Np.:

-Wo steht seine Aktentasche? Seine Aktentasche steht neben dem Stuhl.

- Wo liegen seine Papiere? Seine Papiere liegen auf der Kommode.

Uczniowie wykonują zad 19 str 24 w zeszycie ćwiczeń. W kilku zdaniach opisują pokój Anny.

Nauczyciel podsumowuje lekcję, nagradza aktywnych uczniów „+”.

Nauczyciel zadaje zadanie domowe : Beschreibe dein Zimmer. (12-15 zdań)