Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Ritter von Rodewald, 2023-05-05, ocena:
Quiz interaktywny z pewnością pozwoli na ugruntowanie wiedzy, która przekazana zostaje na tej lekcji. Zakres tematyczny "Essen und Trinken" należy zresztą do ulubionych treści. Oceniam bardzo dobrze.
Konspekt lekcji z języka niemieckiego w klasie VII
Temat lekcji: Was isst und trinkst du zum Frühstück und Abendessen?
Data: 16.03.2018r.
Nauczyciel prowadzący: Karina Trojok
Klasa: VII
Czas trwania lekcji: 45 minut
Cele lekcji:
Cele ogólne: Uczeń:
rozwija zintegrowane sprawności językowe: czytanie, słuchanie, mówienie oraz pisanie
rozwija umiejętność reagowania w określonych sytuacjach komunikacyjnych
stosuje środki leksykalno- gramatyczne: zakres słownictwa z działu jedzenie i picie
podaje co je i pije na śniadanie i kolację
Cele szczegółowe: Uczeń:
utrwala słownictwo z działu jedzenie i picie
rozumie i wie w jakim kontekście użyć pytań : Was isst du zum Frühstück? : Was isst du zum Abendessen? Was trinkst du dazu?
potrafi odpowiedzieć na wyżej wymienione pytania
Metody i formy pracy:
pytania
gra edukacyjna Kahoot
pogadanka (systematyzowanie i utrwalanie poznanych wiadomości)
praca indywidualna
praca w grupach
praca na forum
Środki dydaktyczne: platforma edukacyjna Kahoot, smartfony, tablica interaktywna, podręcznik Meine Deutschtour 7 ( strona 86,87), płyta CD.
Przebieg lekcji:
Zapisanie tematu lekcji.
Wyjaśnienie tematu lekcji. Przedstawienie celów lekcji.
Rozgrzewka językowa. Uczniowie rozwiązują interaktywny quiz na platformie Kahoot. Przypomnienie słownictwa z tematu jedzenie i picie.
Uczniowie wykonują zadanie z podręcznika, ćw. 2 str. 86. Na podstawie słuchania uzupełniają luki w zdaniach.
Uczniowie wykonują zadanie z podręcznika: ćw. 3 str. 87, polegające na wybraniu właściwego zakończenia zdania.
Uczniowie wykonują ćw. 5 str. 87, układają zdania we właściwej kolejności.
Przy pomocy nauczyciela odpowiadają na pytanie „Was isst du zum Frühstück? Was trinkst du dazu? Was isst du zum Abendessen? Was trinkst du dazu?
Nauczyciel nagradza aktywnych uczniów „+”.
Nauczyciel zadaje zadanie domowe : zeszyt ćwiczeń ćw. 2,4 str. 28.