Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Małyska
Data publikacji
2023-05-06
Średnia ocena
0,00
Pobrań
8

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Dokument zawiera scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej,
 Pobierz (docx, 17,3 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie 2A

Data zajęć: 14 lutego 2023 r.,

Nauczyciel: ……….. ……………..

Blok tematyczny: Sposoby spędzania wolnego czasu.

Temat dnia: Spędzamy czas przy komputerze.

Cel ogólny:

- kształtowanie umiejętności dostrzegania zagrożeń oraz korzyści wynikających z korzystania z komputera

Cele szczegółowe

uczeń:

- czyta i wskazuje określone fragmenty w tekście

- uważnie słucha wypowiedzi innych

- wypowiada się na temat korzyści oraz zagrożeń płynących z korzystania z komputera

- podaje zasady bezpiecznego korzystania z komputera

- utrwala nazwy elementów komputera w języku angielskim

Cele w języku ucznia:

- wypowiesz się na temat zagrożeń oraz korzyści płynących z korzystania z komputera

- podasz zasady bezpiecznego korzystania z komputera

Pytanie kluczowe:

Jakie zagrożenia i korzyści niesie używanie komputera?

NACOBEZU:

Czytasz wskazany tekst i wypowiadasz się na podany temat

Uważnie słuchasz wypowiedzi kolegów i koleżanek

Współpracujesz z kolegami w czasie pracy w grupach

Metody:

słowna, poglądowa, problemowa

Formy pracy:

indywidualna, zbiorowa, grupowa

Środki dydaktyczne:

podręcznik „Elementarz Odkrywców”, Multibook, komputer, telewizor, ćwiczenia wykonywane na platformie Wordwall, karty pracy, laminator

Przebieg zajęć:

Powitanie.

Wprowadzenie do tematu - porządkowanie liczb i odczytanie hasła.

Indywidualizacja pracy – różne poziomy trudności.

Ćwiczenie interaktywne w języku angielskim.

https://wordwall.net/pl/resource/52584347

4. Podanie celów zajęć.

Nawiązanie do znanych już uczniom wiadomości:

- Czy komputery są potrzebne?

- Do czego może być używany komputer?

Praca z tekstem - czytanie przez uczniów opowiadania pt. „Komputerowe zasady”.

(Podręcznik „Elementarz odkrywców” str. 10-11)

Pytanie przed wysłuchaniem tekstu: Jak myślicie, czego dowiecie się z treści tekstu?

Analiza tekstu – rozmowa o sytuacji opisanej w opowiadaniu na podstawie pytań nauczyciela.

Zasady korzystania z komputera – praca w grupach.

Uczniowie odczytują i wskazują właściwe zachowania.

Przerwa śródlekcyjna.

https://wordwall.net/pl/resource/52584227

Ćwiczenie interaktywne - korzyści i zagrożenia.

Uczniowie wypowiadają się na temat korzyści i zagrożeń pojawiających się podczas korzystania z komputera i internetu.

https://wordwall.net/pl/resource/52504215

Ćwiczenie dramowe – praca w grupie.

Zadaniem dzieci jest poprowadzenie rozmowy w taki sposób, aby zachęcić osobę grającą na komputerze do spędzenia czasu w sposób aktywny, korzystny dla zdrowia.

Praca w zeszycie.

Uczniowie zapisują temat oraz wklejają omówione zasady.

Zadanie i omówienie pracy domowej.

Ćwiczenia s.11 ćw.2

Podsumowanie zajęć - zabawa ewaluacyjna – „Prawda –Fałsz”.