Dodaj publikację
Autor
Arkadiusz Podlaski
Data publikacji
2023-05-20
Średnia ocena
0,00
Pobrań
13

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz
 Pobierz (docx, 21,8 KB)

Podgląd treści

Prowadzący: Arkadiusz Podlaski

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

Data: 31.03.2023r.

Temat lekcji: Doskonalenie umiejętności gimnastycznych przy muzyce

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Klasa: VI b gr. II

Liczba ćwiczących: 13

Cele: Kształtowanie umiejętności gimnastycznych

Zadania realizowane w zakresie:

Umiejętności i sprawności:

Uczeń:

- wykonuje ćwiczenia gimnastyczne z asekuracją nauczyciela i współćwiczącego

Wiadomości:

Uczeń:

- zna ćwiczenia gimnastyczne

- zna prawidłową i bezpieczną technikę wykonywania ćwiczeń gimnastycznych

Postaw:

Uczeń:

- uświadamia sobie utylitarne znaczenie ćwiczeń zwinnościowych

Metody nauczania: zadaniowa ścisła, zabawowa klasyczna

Formy nauczania: frontalna, grupowa, indywidualna

Przybory – materace, odskocznia, ławeczki, gruby materac,

Tok lekcji

Nazwa i opis ćwiczenia lub zabawy

Dozowanie

Metody i formy organizacyjne

Wskazówki organizacyjno-metodyczne

I Część wstępna

Czynności organizacyjno-porządkowe

Zabawa ożywiająca

Ćwiczenia kształtujące

Zbiórka, przywitanie, sprawdzenie obecności podanie zadania,

„Berek na materacach”

Na sygnał prowadzącego, berek goni uciekających, starając się kogoś dotknąć. Dotknięta przez berka osoba goni. Poruszać można się tylko po materacach. Nie chodzimy po podłodze.

Czworakowanie

Czołganie

Toczenie bokiem

Uczniowie w podporze przodem – przejście pod ustawionymi osobami

Leżenie przodem na materacach w odstępach – bieg nad współćwiczącymi

Nożyce poziome

Kołyska

Deska

Leżenie przerzutne

Leżenie przewrotne

3 min

5 min

7 min

M: pogadanka

F: szereg

M: zabawowo- klasyczna

F: koło

M: naśladowczo – ścisła

F: koło

Zbiórka uczniów w dwuszeregu,

Prowadzący wyznacza berka i czuwa nad bezpieczeństwem zabawy. Materace rozłożone w rozsypce.

Ustawienie w rzędzie, ćwiczący wykonują ćwiczenia kolejno po sobie

II Część Główna

Przewrót w przód z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego z odskoczni.

Przewrót w przód przez ławeczkę.

Przewrót w przód na materac gróby z wyskoku z odskoczni.

Przewroty łączone w przód.

Przewrót w tył z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego.

Stanie na głowie z asekuracją nauczyciela

Stanie na głowie przy drabinkach z asekuracją współćwiczącego.

Piramidy dwójkowe i trójkowe

25 min

M: zadaniowa ścisła

F: indywidualna

Nauczyciel demonstruje

ćwiczenia i koryguje

błędy

III Część końcowa

Ćw. Korekcyjne

Czynności organizacyjno-porządkowe

Leżenie tyłem – wolne dociągnięcie kolana do klatki piersiowej PN i LN

Siad rozkroczny – skłony w bok

Leżenie przodem – ręce przy barkach- wyprost rąk (foczka)

Siad skulony, dłonie na materacu – unoszenie bioder w górę poprzez wyprost kończyn górnych i dolnych

Zbiórka, podsumowanie zajęć, wyróżnienie najlepiej ćwiczących, wymiana uwag, pożegnanie

3 min.

2 min.

3 min

M: zadaniowa

F: indywidualna

M: zadaniowa

F: luźna gromada

M: pogadanka

F: szereg

Przeciwdziałanie wadzie: plecy okrągłe;