Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI
TEMAT: Ptasie trele. Wklejanie zdjęć i praca z narzędziem Tekst.
(druga godzina lekcyjna)
1. Powiązanie z wcześniejszą wiedzą
Do czego służą wybrane narzędzia programu Paint ?
Za pomocą jakiego narzędzia tworzymy tło?
2. Cel ogólny lekcji:
Będziecie potrafili tworzyć grafikę z tekstem w programie Paint.
2. Kryteria sukcesu ( Nacobezu ):
- poprawnie będę się posługiwać wybranymi narzędziami programu Paint,
- poprawnie przygotuję tło,
- poprawnie zapiszę tytuł,
- poprawnie wkleję zdjęcie do plakatu w programie Paint,
- poprawnie dodam podpisy pod zdjęciami,
- poprawnie dodam do tytułu efekt cienia liter
4. Metody i formy pracy: Pokaz, obserwacja, słowna (pogadanka), poszukująca
(pytania do uczniów), ćwiczeniowa (na komputerze), praca: zbiorowa, indywidualna.
5. Środki dydaktyczne: podręcznik, laptop, komputery, projektor multimedialny,
zeszyty, filmy instruktażowe.
6. Czas zajęć: 45 minut.
7. Przebieg lekcji:
CZĘŚĆ WSTĘPNA:
Sprawdzenie obecności
Sprawdzenie pracy domowej – należało w domu poćwiczyć w programie Paint
dodawanie tła i przypomnieć do czego służą narzędzia programu Paint
Podanie tematu lekcji
Podanie celu lekcji
Podanie kryteriów sukcesu
Nawiązanie do wiedzy zdobytej na lekcjach poprzednich – przypomnienie
wiadomości:
Co to jest? - Do czego służą wybrane narzędzia programu Paint ? Za pomocą
jakiego narzędzia tworzymy tło?
CZĘŚĆ GŁÓWNA:
1. Rozdanie uczniom kart pracy
2. Przygotowanie tła przez uczniów w edytorze grafiki Paint
3. Zapisanie tytułu w programie Paint – pokaz filmu instruktażowego
4. Wklejenie zdjęć do plakatu – pokaz na projektorze multimedialnym w Paincie
5. Dodanie podpisów pod zdjęciami w programie Paint – pokaz na projektorze
multimedialnym w Paincie
6. Dodanie do tytułu efekt cienia liter - pokaz filmu instruktażowego
CZĘŚĆ KOŃCOWA:
1. Pytania kluczowe
„Zdania podsumowujące”:
Teraz wiem już, że ….
Z dzisiejszej lekcji chcę zapamiętać…..
Wciąż mam problem z……
1. Praca domowa:
podręcznik: ćw. 1 str. 45
oraz dla chętnych - Dla zainteresowanych – podręcznik str. 45