Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Temat lekcji:
Klasa/ wiek uczniów:
Cele:
Słownictwo:
Metody, techniki i
formy pracy
Środki dydaktyczne:
Animal sounds
4-latki
Dziecko:
poznaje nazwy zwierząt mieszkających na wsi i próbuje je
powtarzać
słucha głosów zwierząt i rozpoznaje, do którego zwierzęcia
należą
bunny, pig, dog, duck, cat
Metoda reagowania całym ciałem (TPR)
Metoda naturalna
Praca z całą grupą
Magic Box, karty obrazkowe ze zwierzętami, nagranie odgłosów
zwierząt.
Przebieg zajęć:
1. Przywitanie dzieci – zaśpiewanie piosenki “Hello hello! Can
you clap your hands? “
2. Wprowadzenie w tematykę rozdziału. Nauczyciel wyjmuje
z pudełka Magic Box pluszowe zwierzątka, nazywając je,
następnie wyjmuje karty obrazkowe ze zwierzętami i
wypowiada głośno nazwy.
Dzieci powtarzają po
nauczycielu.
Nauczyciel odtwarza nagrania
3. Zagadki słuchowe.
odgłosów zwierząt, dzieci odgadują, jakie to zwierzę, z
pomocą nauczyciela nazywają je po angielsku.
4. Osłuchiwanie się z piosenką “Five Little Ducks”. Nauczyciel
śpiewa piosenkę i pokazuje – dzieci odtwarzają ruch
nauczyciela.
5. Utrwalanie znajomości słownictwa w zabawie ruchowo –
naśladowczej z elementami pantomimy. Nauczyciel staje z
dziećmi w kręgu podnosząc karty (Look! A duck! Quack!
Quack! Quack! Now a dog! Woof! Woof! Woof!) Nauczyciel
zmienia karty trzymając je w górze by dzeci dobrze
widziały obrazek, wypowiada nazwę danego zwierzęcia i
obrazuje ruch, by dzeci mogły go naśladować.
6. Zakończenie zajęć – zaśpiewanie piosenki na pożegnanie
“Bye! Bye! Goodbye!”
UWAGI:
Piosenki do zajęć:
Hello hello! Can you clap your hands?
https://www.youtube.com/watch?v=fN1Cyr0ZK9M
Five Little Ducks
https://www.youtube.com/watch?
v=pZw9veQ76fo&list=PLdkj6XH8GYPTaey_5gCeJF2HZt6kYLN7M
Bye! Bye! Goodbye!
https://www.youtube.com/watch?v=PraN5ZoSjiY
Karty i minikarty dołączone na końcu
Temat lekcji:
Klasa/ wiek uczniów:
Cele:
Słownictwo:
Metody, techniki i
formy pracy
Środki dydaktyczne:
Przebieg zajęć:
Show me...
4-latki
Dziecko:
potrafi rozpoznać zwierzęta na kartach obrazkowych
próbuje śpiewać piosenkę tematyczną Five Little Ducks i
obrazuje jej treść gestem
utrwala słownictwo związane ze zwierzętami na wsi
bunny, pig, dog, duck, cat
Metoda reagowania całym ciałem (TPR)
Metoda naturalna
Praca z całą grupą
Magic Box, karty ze zwierzętami, kostka z małymi kartami ze
zwierzętami
1. Przywitanie dzieci piosenką “Hello hello! Can you clap your
hands?”
2. Wprowadzenie i powtórzenie słownictwa. Nauczyciel staje
z dziećmi, zwraca ich uwagę na Magic Box i wyjmuje karty
obrazkowe. Pokazuje je dzieciom i powtarza z nimi ich
nazwy. Następnie staje tyłem do dzeci, wyciąga przed
siebie jedną z kart tak by obrazek był widoczny i obraca się
wokół własnej osi by obrazek mignął przed dziećmi. Pyta,
co przedstawia dana karta ...