Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Maksińska
Data publikacji
2023-05-31
Średnia ocena
0,00
Pobrań
27

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Przedmiot: język angielski Temat: Jedzenie, rzeczowniki policzalne i niepoliczalne - utrwalenie wiadomości z działu 3.
 Pobierz (pdf, 157,3 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ LEKCJI ZDALNEJ

Przedmiot: język angielski

Nauczyciel: Katarzyna Maksińska

Klasa: VII

Temat: Jedzenie, rzeczowniki policzalne i niepoliczalne - utrwalenie wiadomości z działu 3.

Cele lekcji:

• uczeń zna słownictwo związane z jedzeniem

• uczeń rozróżnia rzeczowniki policzalne i niepoliczalne,

• uczeń umie tworzyć stopień wyższy i najwyższy przymiotnika,

• uczeń rozwiązuje zadania przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, tj: zadania z luką, ,

częściowe tłumaczenie fragmentów zdań, tworzenie krótkiej wypowiedzi pisemnej - e’mail

• uczeń czyta ze zrozumieniem tekst, uzupełnia luki tekście wpisując odpowiednie brakujące

wyrazy w zdaniach,

• uczeń tworzy zdania logiczne i poprawnie gramatyczne,

• uczeń tworzy krótką wypowiedź pisemną - e’mail

Cele sformułowane w języku ucznia:

• utrwalę wiedzę i umiejętności zdobyte na lekcjach z działu ,,jedzenie”

• znam słownictwo związane z jedzeniem,

• potrafię rozróżnić rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, stosować wyrażenia/ słowa: many,

much, a lot of, lots of, a little, too, enough

Nacobezu:

Będę zwracać uwagę na to czy:

• znam słownictwo związane z jedzeniem

• umiem rozwiązać zadania przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, tj: zadania z luką w

tekście, częściowe tłumaczenie i układanie fragmentów zdań, tworzenie krótkiej wypowiedzi

pisemnej - e’mail

Pytanie kluczowe: Co trzymasz w lodówce?

Metody nauczania: praca z podręcznikiem, strony internetowe do nauki j. angielskiego

www.quizlet.com (mini test) oraz www.worldwall

Formy pracy: indywidualna,

Środki dydaktyczne: podręcznik, NACOBEZU.

Przebieg lekcji:

1. Przywitanie uczniów i zapisanie tematu lekcji w dzienniku, sprawdzenie obecności. (3 min)

2. Podanie celów lekcji w języku ucznia i nacobezu. ( 3 min.)

3. Test – powtórka słownictwa z poprzednich lekcji – z działu 3. Uczniowie wykonują

zadania w linku poniżej (uczniowie rozwiązują mini test online) Uczniowie zapisują sobie

informację zwrotną – wynik procentowy po rozwiązaniu testu (5 min.)

https://quizlet.com/520882708/test

4. Utrwalenie odróżniania rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych i użycia wyrażeń/

słów ( much, many, a lot of, few, etc) poprzez wykonanie zadania w linkach poniżej. ( 8 min.)

https://wordwall.net/pl/resource/972197/angielski/countable-or-uncountable

https://wordwall.net/pl/resource/889666/angielski/rzeczowniki-policzalne-i-niepoliczalne

5. Nauczyciel prosi uczniów o wykonanie zad 4 str 47 podręcznik (uczniowie czytają ze

zrozumieniem tekst, uzupełnia luki w tekście wpisując odpowiednie brakujące wyrazy w

zdaniach) Nauczyciel sprawdza poprawność udzielonych odpowiedzi. 5 min.

6. Nauczyciel prosi uczniów o wykonanie zad 5 str 47 (uczniowie tłumaczą na j. angielski

fragmenty zdań, następnie czytają odpowiedzi na głos) Nauczyciel sprawdza poprawność

przeczytanych zdań. (6 min.)

7. Nauczyciel zadaje prace domową. Uczniowie mają utworzyć krótką wypowiedź pisemną

e’mail – zad 7 str 47 Nauczyciel wyjaśnia uczniów na co mają zwrócić uwagę podczas pisania

mail’a (m ...