Dodaj publikację
Autor
Tobiasz Stokłosa
Data publikacji
2023-06-01
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt treningowy. Program autorski piłki nożnej zawierający cele i efekty oraz liczne konspekty zajęć / treningów Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Orły Sobolów
 Pobierz (docx, 250,3 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT TRENINGOWY

Trener

Stokłosa Tobiasz

Asystent

-

Temat zajęć

Nauka uderzenia piłki wewnętrzną częścią stopy

Data

Godzina

Miejsce

HALA

Kategoria

Młodzik / trampkarz

Czas zajęć

90

Nr zajęć

Liczba zawodników

12

Przybory

piłki

bramki

oznaczniki

stożki

pachołki

tyczki

drabinki

Szarfy

Liczba

12

4

6

16

10

-

-

6

Grafika

Opis

Czas

CZĘŚĆ WSTĘPNA I

1.Zbiórka , przywitanie.

2. Ćwicz org- porządkowe w prowadzeniu piłki

3. Ćwiczący podzieleni na 3 zespoły kolorami koszulek i nazwani kolejno – psy, wilki i lisy. Każdy z zawodników za gumką od spodenek ma założoną szarfę ( umowny ogonek). Zadaniem zawodników jest wyrwać jak najwięcej „ ogonków” broniąc przy tym swojego. Grę przerywa trener i zespół który ma najwięcej „ ogonków” wygrywa.

5’

5’

10’

CZĘŚĆ WSTĘPNA II

ĆWICZ. UKIERUNKOWUJACE NA UMIEJETNOŚCI

1.Ćwicz oswajające

Zegar 8+4. Zawodnicy ustawieni na obwodzie koła o promieniu 8 m, w środku 4 zawodników w tym dwóch z piłkami. Zawodnicy środkowi zagrywają piłkę wewnętrzną częścią stopy do zawodników obwodowych, następnie wybiegają w ich miejsce. Zawodnik ze środka zagrywa piłkę do kolejnego na obwodzie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie zmiana kierunku i nogi podającej.

10’

CZĘŚĆ GŁÓWNA I

DOSKONALENIE UDERZEŃ PIŁKI WEWNĘTRZNĄ CZĘŚCIĄ STOPY

1. Zawodnik podaje piłkę wewnętrzną częścią stopy do współpartnera, następnie biegnie slalomem i otrzymuje piłkę od współpartnera. Zawodnik po wykonaniu slalomu uderza piłkę na bramkę wewnętrzną częścią stopy. Każdy zawodnik wykonuje ćwiczenie po 2 razy na każdą nogę.

2.Zawodnik „A” zagrywa piłkę do zawodnika „B” wewnętrzną częścią stopy i biegnie w kierunku pachołków. Zawodnik „B” odgrywa piłkę przed pachołki do zawodnika „A” ten wykonuje zwód i uderza piłkę wewnętrzną częścią stopy na bramkę. Zawodnik po uderzeniu piłki idzie na miejsce zawodnika „B”

Każdy zawodnik wykonuje ćw. Po 2 razy na każdą nogę.

3. Gra „2 na 1” z uderzeniem piłki na bramkę.

Zawodnik „C” znajdujący się na linii końcowej uderza piłkę wewnętrzną częścią stopy do zawodnika „A” lub „B”. Zawodnik „A” lub „B” przyjmuje piłkę i prowadzi ją w kierunku bramki. Zawodnik „C” w tym samym czasie wybiega z linii bramkowej i staje się obrońcą. Powstaje sytuacja meczowa „2 na1”. Zawodnik „A” lub „B” uderzają piłkę wewnętrzną częścią stopy. Zawodnik który uderzał idzie na linie końcową i staje się obrońcą.

10’

10’

10’

CZĘŚĆ GŁÓWNA II

Doskonalenie uderzenia piłki wewnętrzną częścią stopy w grze.

Gra „6 na 6” na 4 małe bramki. Zawodnicy mają za zadanie wykonywać podania wewnętrzną częścią stopy jak również uderzenie na bramkę wykonywane są wewnętrzną częścią stopy ...