Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz wycieczki jednodniowej do Sidziny
Koordynator wycieczki:
Opieka:
Lista uczestników:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Miejsce docelowe: Sidzina
Cel główny: Kultywowanie dziedzictwa regionu
Cele szczegółowe: nabycie umiejętności uważnego słuchania i koncentracji, doskonalenie umiejętności komunikowania się, nauka odczytywania punktów na mapie, doskonalenie umiejętności określania pojęć czasowych, poznanie historii mieszkańców regionu, poznanie przedmiotów codziennego użytku i ich zastosowania
Środki dydaktyczne: mapa, regulamin wycieczki, telefon komórkowy, łyżki drewniane, farby, pastele, warcaby braillowskie, maselnica
Przebieg wycieczki:
Zapoznanie uczestników wycieczki z regulaminem obowiązującym w czasie wycieczki.
Przejazd uczestników wycieczki busem szkolnym z Ośrodka do Muzeum Kultury Ludowej- Skansen w Sidzinie.
Zapoznanie uczestników z regulaminem obowiązującym na terenie Skansenu. Zwrócenie uwagi na zakaz dotykania niektórych przedmiotów, zachowanie względnej ciszy.
Spacer po skansenie z przewodnikiem- wysłuchanie historii przewodnika, zapoznanie z obrządkami ludowymi, życiem codziennym mieszkańców dawnej Sidziny, narzędziami rolniczymi, odwiedziny w starej szkole, kościele, chacie kowala, przymierzanie strojów.
Przejazd busem do gospodarstwa agroturystycznego.
Relaks na świeżym powietrzu- gry i zabawy w ogrodzie: piłka nożna, warcaby braillowskie, malowanie pastelami, korzystanie z placu zabaw.
Nauka robienia masła- przygotowywanie masła w maselnicy.
Posiłek przy ognisku- pieczenie kiełbasek.
Zajęcia plastyczne- malowanie drewnianych łyżek farbami.
Powrót do Ośrodka.