Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Spryszak
Data publikacji
2023-10-15
Średnia ocena
0,00
Pobrań
19

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Temat lekcji: Areobic - konspekt ksztaltowanie poczucia rytmu M. Spryszak
 Pobierz (pdf, 255,1 KB)

Podgląd treści


TEMAT: AEROBIC- kształtowanie poczucia rytmu, koordynacji słuchowo- ruchowej i przestrzennej, płynności i estetyki ruchu, wytrzymałości
w ćwiczeniach przy muzyce, nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała

MIEJSCE: sala gimnastyczna CZAS TRWANIA: 45’

Małgorzata Spryszak

Ilość ćwiczących: .......

Sprzęt i przybory: głośnik bezprzewodowy

CELE SZCZEGÓŁÓWE W ZAKRESIE:

Sprawności: uczeń:

rozwinie siłę mięśni nóg i pośladków, poprawi wytrzymałość, rozwinie koordynację i rytmiczność ruchów

Umiejętności: uczeń:
 umie dostosować ruch do muzyki, potrafi wykonać ćwiczenia kształtujące mięśnie RR, NN, T, potrafi wykonać i powtórzyć układ choreograficzny

Wiadomości: uczeń:
 zna pojęcie- STEP AEROBIC, zna wpływ ćwiczeń kształtujących przy muzyce na sylwetkę, zna zasady bezpiecznego ćwiczenia na ławeczkach
 dostrzega pozytywną rolę muzyki w lekcjach wychowania fizycznego

Usamodzielnienia: uczeń: współuczestniczy w organizacji lekcji, dobiera bezpieczną pozycję do zajęć, poprawia- koryguje postawę

Metody realizacji zadań: zadaniowa, naśladowcza

Formy organizacyjne pracy z uczniami: frontalna, w grupach

Metody wychowawcze: działanie przykładem osobistym, instruowanie, wyrażanie aprobaty, zachęcanie

Metody przekazywania i zdobywania wiadomości: pogadanka, pokaz, objaśnienie

Część lekcji

Czynności ucznia

Czynności nauczyciela

Metody

docelowe

zadania

Część wstępna
/5 min./

- zapoznaje się z zadaniami lekcji
- nabiera pozytywnej motywacji do
udziału w lekcji

- słucha informacji nauczyciela
- poznaje zadania lekcji, przygotowuje się do
świadomego i aktywnego udziału w lekcji

- sprawdza gotowość uczennic do zajęć.

pogadanka

Część główna A
/10 min./

- przy muzyce pobudzi i przygotuje
organizm do wysiłku

- wykona przy muzyce:


ćwiczenia RR, NN, T
ćwiczenia gibkościowe i koordynacyjne
ćwiczenia rozciągające

- proponuje i pokazuje zaplanowane przez
siebie ćwiczenia
- ćwiczy razem z grupą
- czuwa nad bezpieczeństwem i dokładnością

naśladowcza - ścisła
bezpośredniej celowości
ruchu

Część główna B
/25 min./





- rozwinie siłę mięśni NN i pośladków
- rozwinie koordynację, rytmiczność,
płynność ruchów
- dostosuje ruch do rytmu muzyki

ćwiczeń
- czuwa nad tempem, rytmem i frazą
- poleca przygotowanie ławeczek i ustawienie
się przy nich

- poleca wykonanie kolejnych ćwiczeń, które
składają się w układ choreograficzny STEP
AEROBICU
- włącza muzykę
- instruuje
- liczy ilość powtórzeń
- czuwa nad poprawnością wykonywanych
ćwiczeń
- wyróżnia najbardziej aktywne uczennice
- mobilizuje i zachęca wszystkie uczennice do
ćwiczeń

zadaniowa






naśladowcza

- przygotują ławeczki do ćwiczeń
- ustawiają się za ławeczkami w szeregu, po dwie
lub trzy ćwiczące przy ławeczce
- wykonują polecenia nauczyciela:
1. 1-8 marsz wąski w miejscu (M/W)
1-8 marsz szeroki w miejscu (M/W)
2x1-4 M/W wąski
1-4 M/W szeroki
4x1-2 M/W wąski
1-2 M/W szeroki
2. 8x akcent zmienny, dotykając ławeczki raz PN
raz LN
3. 8x PN BASIC STEP
8x LN BASIC STEP
4x PN BASIC STEP
4x LN BASIC STEP
2x PN BASIC STEP
2x LN ...