Dodaj publikację
Autor
Joanna Albrecht
Data publikacji
2024-02-22
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji na lekcję powtórzeniową po rozdziale pierwszym do podręcznika "Trends 1".
 Pobierz (docx, 14,9 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

DATA: 20.10.2023 KLASA: I TŻ NAUCZYCIEL: Joanna Albrecht

TEMAT: Kapitel 1 - Wiederholung (Rozdział 1 - powtórzenie)

Cele lekcji:

1. cele ogólne:

- uczeń powtarza i utrwala wiadomości leksykalne i gramatyczne zawarte w rozdziale 1

- uczeń ćwiczy umiejętność globalnego i szczegółowego czytania i słuchania ze zrozumieniem

- uczeń wykorzystuje swoją wiedzę do komunikacji w języku niemieckim

2. cele szczegółowe:

- uczeń potrafi przywitać się i pożegnać z kolegą i osobą dorosłą

- uczeń umie zapytać o samopoczucie i udzielić odpowiedzi na to pytanie

- uczeń przedstawia się, podając swoje imię, miejsce zamieszkania, pochodzenia i swoje hobby

- uczeń zadaje pytania o kraj, miejsce zamieszkania i imię

- uczeń potrafi opisać osobę

Metody pracy:

- metoda komunikacyjna (przedstawienie się, zadawanie pytań)

- metoda bezpośrednia ( czytanie tekstu, uzupełnianie informacji w oparciu o informacje zawarte w tekście

- audiowizualna (aplikacja Kahoot i koło fortuny)

Pomoce dydaktyczne:

-podręcznik "Trends 1" wyd. Nowa Era

- komputer z dostępem do internetu

- telefony komórkowe z dostepem do internetu

PRZEBIEG LEKCJI:

ROZGRZEWKA JĘZYKOWA 5'

1. Nauczyciel zapisuje temat na tablicy i przedstawia uczniom cele lekcji

2. Nauczyciel zadaje uczniom pytania w języku niemieckim o imię, kraj pochodzenia, miejsce zamieszkania i hobby

Ćwiczone umiejętności: podawanie podstawowych informacji o sobie w języku niemieckim

Forma pracy: praca indywidualna

FAZA ĆWICZENIOWA 35'

1. "Koło fortuny" - samopoczucie

Nauczyciel prezentuje uczniom aplikację, która w "kole fortuny" ma umieszczone 3 "buźki" - uśmiechniętą, smutną i obojętną. Następnie dla każdego z uczniów kręci wirtualnym kołem i prosi ucznia o odpowiedź na pytanie "Wie geht's?" w oparciu o wylosowaną buźkę. Odpowiedzi nie mogą sie powtarzać

Ćwiczone umiejętności: informowanie o swoim samopoczuciu

Formy pracy: praca indywidualna

2. Zad 1/22 podręcznik Trends 1

Uczniowie czytają głośno tekst, następnie na jego podstawie decydują, które ze zdań poniżej dotyczą Penelope, a które Marco.

Ćwiczone umiejętności: fonetyka, rozumienie tekstu czytanego, opis osoby

Forma pracy: praca indywidualna

3. Zad 2 - prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczyciela

Nauczyciel pokazuje uczniom prezentację multimedialną, na której przedstawiono informacje o 6 osobach. Następnie dzieli uczniów na 3 grupy. Każda z grup losuje jedną karteczkę, na której umieszczono imię osoby, którą mają opisać.

Po 5 minutach pracy w grupach nauczyciel prosi, by uczniowie zadawali sobie nawzajem pytania dotyczące informacji o osobie, którą wylosowali. Na podstawie informacji, które uzyskają, odgadują, jaką osobę opisywała dana grupa.

Ćwiczone umiejętności: koniugacja czasownika w 3 osobie l. poj.; dialogowanie dotyczące przedstawiania się

Forma pracy: praca w grupach

4. Gra Kahoot przygotowana przez nauczyciela

Nauczyciel podaje kod do gry internetowej, która ma za ...