Dodaj publikację
Autor
Joanna Albrecht
Data publikacji
2024-02-26
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

konspekt na lekcję powtórzeniową z rozdziału trzeciego podręcznika Trends 1.
 Pobierz (docx, 14,5 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ

Data lekcji: 17.03.2023

Klasa: 1 Technikum Żywienia

Temat: Ich und meine Familie – podsumowanie rozdziału 3

Cele lekcji:

- uczeń zna nazwy członków rodziny i nazwy zwierząt domowych;

- uczeń utrwala liczebniki główne;

- uczeń powtarza i poprawnie odmienia czasowniki, których temat kończy się na „t”, „d”, „chn” i „ffn”;

- uczeń opowiada w kilku zdaniach o swojej rodzinie;

- uczeń korzysta z technologii informacyjnej podczas uczenia się języka niemieckiego.

Metody pracy:

- gramatyczno – tłumaczeniowa (gra w memory);

- bezpośrednia (opis obrazka, gra w bingo);

- audiowizualna (quiz w aplikacji quizziz.com).

Formy pracy:

- praca w parach

- praca indywidualna

Przebieg lekcji:

Faza wstępna:

Zapisanie daty i tematu lekcji na tablicy. Określenie celów lekcji.

Czas trwania: 5 min

Faza powtórzeniowa:

Zadanie 1

Dopasowywanie polskich nazw do niemieckich odpowiedników Na kartonikach uwzględniono słownictwo z rozdziału 3: rodzina, zwierzęta domowe, przymiotniki określające ludzi i zwierzęta.

Czas trwania: 10 min

Pomoce dydaktyczne: zestawy kart do gry, przygotowane przez nauczyciela

Faza ćwiczeniowa:

Przypomnienie zasad budowy liczebników głównych do 100

Zadanie 2

Gra w bingo. Uczniowie mają za zadanie zapisanie 6 dowolnych liczb z zakresu podanego przez nauczyciela. Następnie nauczyciel kolejno zapisuje swoje liczby na tablicy. Uczniowie głośno je odczytują i sprawdzają, czy mają je w swoich notatkach.

Czas trwania: 7 min

Zadanie 3

Opis obrazka: Nauczyciel wyświetla uczniom grafikę, która przedstawia informacje na temat rodziny Maxa. Zadaniem uczniów jest opowiedzenie o niej po niemiecku.

Czas trwania: 10 min

Pomoce dydaktyczne: komputer, projektor, grafika przygotowana przez nauczyciela

Zadanie 4

Quiz o rodzinie i odmianie czasowników na stronie quizziz.com

Czas trwania: 5 min

Pomoce dydaktyczne: komputer z dostępem do internetu, projektor, quiz internetowy przygotowany przez nauczyciela, telefony komórkowe

Faza podsumowania:

Nauczyciel podsumowuje wyniki quizu, nagradza zwycięzców. Następnie podsumowuje lekcję, ocenia aktywność uczniów.

Czas trwania: 5 min

*Zadanie dodatkowe w razie szybszego tempa pracy uczniów:

Uczniowie wybierają 8 słówek z kart z zadania 1, które sprawiają im najwięcej trudności. Czytają wszystkie słówka, po czym jedna osoba zabiera jedną kartę. Druga osoba ma za zadanie przeczytanie wszystkich wyrazów i dopowiedzenie słowa, którego brakuje. Zabawa trwa, aż na stoliku nie będzie żadnej karty.

Konspekt opracowała: Joanna Albrecht