Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz zajęć z przedmiotu Biznes i Zarządzanie - Temat: Sprawozdanie z realizacji projektu
1. Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego lekcje: Barbara Kołodko
2. Klasa:. 1
3. Data:
4. Miejsce prowadzenia lekcji:
5. Czas prowadzenia lekcji: 1 jednostka lekcyjna - 45 minut
6. Przedmiot: Biznes i Zarządzanie
Lp.
Treść zajęć
Element
scenariusza
Temat zajęć
Cel główny
Cele
szczegółowe
1
2
3
Sprawozdanie z realizacji projektu
•
•
•
sporządza zwięzłe sprawozdania z przeprowadzonych zadań projektowych, analizując powstałe problemy i
zidentyfikowane ryzyka (ZP, II.6).
przygotowuje sprawozdanie z realizacji wybranego projektu,
identyfikuje główne problemy oraz ryzyka pojawiające się podczas realizacji projektu, a następnie dokonuje ich
analizy w sprawozdaniu cząstkowym.
1.
2.
3. Wiadomości do zapamiętania:
Uczeń poprawnie:
realizacja projektu,
a) wyjaśni pojęcia:
•
• metody SMART,
•
raport końcowy,
•
sprawozdanie cząstkowe,
• zamknięcie projektu.
• Podział ról w zespole (Lider i wykonawcy)
b) zdefiniuje pojęcia:
•
• plan działania, etapy projektu,
sprawozdanie z realizacji projektu,
• problemy w projekcie,
•
struktura sprawozdania końcowego,
znaczenie raportu końcowego.
•
c) wymieni:
• mierniki sukcesu projektu (czas, zakres, koszty),
• problemy podczas realizacji projektu (m.in. czas, budżet, i inne)
• zasady rozwiazywania problemów,
4. Wiadomości do zrozumienia:
Uczeń potrafi poprawnie:
Tworzyć sprawozdania projektowe,
Stosowania wiadomości:
Umiejętności stosowania wiadomości w sytuacjach typowych:
Uczeń potrafi poprawnie:
a) Wyznacza Lidera i wykonawców,
b) Wyjaśni funkcję sprawozdania końcowego..
Umiejętności stosowania wiadomości w sytuacjach problemowych:
Uczeń poprawnie:
Wskazuje problemy podczas realizacji projektu.
Formy pracy: praca zbiorowa, w której nauczyciel pracuje z całą klasą oraz praca grupowa,
Metody:
praca z podręcznikiem Krok w biznes i zarządzanie 1
pogadanka na temat czym jest sprawozdanie z realizacji projektu
praca z kartą pracy.
Formy i
metody
Środki
dydaktyczne
Podręcznik Krok w biznes i zarządzanie 1. Zakres podstawowy (s. 74–78), Karty pracy ucznia (s. 58–59), rzutnik
multimedialny lub tablica interaktywna.
4
5
6
Przebieg
zajęć
STRUKTURA LEKCJI
1. Czynności organizacyjne: 3 min
2. Wprowadzenie do lekcji i uświadomienie uczniom celu lekcji: 3 min
3. Omówienie tematu lekcji: 30 min
4. Podsumowanie lekcji: 5 min
5. Zakończenie zajęć: 2 min
1. 1. Czynności organizacyjne
Przebieg zajęć
CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA:
CZYNNOŚCI UCZNIÓW:
Powitanie uczniów. Sprawdzenie obecności. Zapisanie tematu lekcji.
Przywitanie nauczyciela. Zajęcie
miejsc. Zapisanie tematu lekcji do
zeszytu.
CZYNNOŚCI UCZNIÓW:
Uczniowie słuchają i stosują się do
poleceń nauczyciela.
2. 2. Wprowadzenie do lekcji i uświadomienie uczniom celu lekcji:
CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA:
Sprawozdania z projektów mają na celu podsumowanie, analizę
i
udokumentowanie wszystkich aspektów związanych z realizacją projektu. W
trakcie dzisiejszej lekcji zgłębimy zagadnienia związane z tym procesem i
dowiemy się, dlaczego sporządzenie właściwych sprawozdań ...