Dodaj publikację
Autor
Monika Wachowicz
Data publikacji
2024-05-06
Średnia ocena
0,00
Pobrań
13

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Health- choroby i urazy, klasa VI, elementy TIK.
 Pobierz (docx, 12,2 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DANE INFORMACYJNE

Data zajęć: 15.04.2024r

Nauczyciel: Monika Wachowicz

Klasa: VI

Temat lekcji: Health- choroby i urazy.

Cel ogólny lekcji: wprowadzenie i poprawne stosowanie słownictwa związanego z chorobami.

Cele szczegółowe lekcji: Uczeń:

- posługuje się podstawowym zasobem środków językowych w zakresie tematu zdrowie

- reaguje ustnie w typowych sytuacjach komunikacyjnych

- współdziała w grupie

Treści programowe:

- Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych ortograficznych oraz fonetycznych) w zakresie tematu zdrowie (tryb życia, samopoczucie, choroby, ich objawy)

- Uczeń określa główną myśl tekstu/wypowiedzi ustnej lub fragmentu tekstu/wypowiedzi ustnej

- Uczeń znajduje w tekście/wypowiedzi ustnej określone informacje

- Uczeń reaguje ustnie w typowych sytuacjach

- Uczeń współdziała w grupie

- Uczeń korzysta ze źródeł informacji w języku obcym nowożytnym, również za pomocą technologii

informacyjno-komunikacyjnych

NACOBEZU:

- znam nazwy chorób w języku angielskim

- poprawnie dopasę ich zapisaną nazwę do obrazka

- będę w stanie rozpoznać ich symptomy

Kompetencje kluczowe: Porozumiewanie się w językach obcych

Pytanie kluczowe dla uczniów: Jakie choroby mogą mi się najczęściej przydarzyć?

Formy pracy: praca w grupach (4 osobowych), praca z całą klasą, praca indywidualna

Metody: komunikacyjna (pytania i odpowiedzi, wypowiedzi ustne) , objaśnienie, zgadywanka, quiz (narzędzia TIK)

Środki dydaktyczne: komputer, aktywna tablica, flashcards, podręcznik, zeszyt ćwiczeń.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Czynności organizacyjne (powitanie, sprawdzenie listy obecności).

Podanie tematu i celów lekcji.

Realizacja tematu:

Rozgrzewka językowa: przypomnienie nazw części ciała za pomocą kolorowych kart flashcards.

Rozwinięcie: wprowadzenie słownictwa: a stomach ache, a black eye, a broken leg, a cold, a cough, a cut, earache, a headache, a sore throat, a sprained ankle, a temperature, toothache- nauczyciel wskazuję na obrazek przedstawiający poczekalnię u lekarza, pyta: „What’s the matter with them/ her/him?”Uczniowie wykorzystując słownictwo z ćwiczenia 1 próbują dobrać angielski odpowiednik. Uczniowie dopasowują wyrażenia związane z problemami zdrowotnymi do obrazków, następnie powtarzają za modelem (chóralnie i indywidualnie).

Ćwiczenia leksykalne:

- praca w grupach (podział z uwzględnieniem potrzeb uczniów z dostosowaniem indywidualnych potrzeb edukacyjnych): dopasowywanie obrazków do czasowników dla jednej grupy, układanie zdań dla drugiej)

- Wheel of names uczniowie ćwiczą nowo poznane słownictwo poprzez wylosowanie choroby i pokazanie nazwy urazów.

- Kahoot- quiz utrwalający słownictwo.

- zeszyt ćwiczeń strona 72, ćwiczenie 1 i 2.

Podsumowanie lekcji, ocena aktywności uczniów, pochwały.

Za pomocą kolorowych kartek uczniowie oceniają osiągnięcie każdego z celów lub punktów nacobezu

Kolor zielony – umiem, potrafię, wiem, rozumiem

Kolor żółty- mam wątpliwości, czegoś mi brakuje, mam pytania, nie jestem pewna/pewien czy dobrze rozumiem

Kolor czerwony – nie wiem, nie potrafię, nie umiem, nie rozumiem

Monika ...