Dodaj publikację
Autor
Monika Wachowicz
Data publikacji
2024-05-06
Średnia ocena
0,00
Pobrań
13

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Future Simple - scenariusz lekcji klasa VIII, z użyciem narzędzi TIK.
 Pobierz (docx, 5,7 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji języka angielskiego

Nauczyciel: Monika Wachowicz

Temat: An ugly fortune teller- funkcje i znaczenie formy will.

Klasa: VIII

Cele:

– uczniowie stosują czasy Simple Future w mówieniu o swojej przyszłości, w prognozowaniu i przewidywaniu;

– poznają sytuacje, w jakich można stosować formę will: obietnice, propozycje, podejmowanie decyzji, przewidywanie;

– oglądając filmik gramatyczny, zapamiętują przykładowe zdania i zasady stosowania czasu, analizują budowę zdań w tym czasie,

– stosują czas SF do mówienia o sobie i w roli wróżki

Przebieg lekcji:

* Uczniowie oglądają filmik https://www.youtube.com/watch?v=hz4-LkCEHCU&t=55s. podczas oglądania filmu ich zadaniem jest zapamiętanie i zanotowanie przykładów i kontekstów:

1) promises,

2) offers,

3) quick decisions,

4) predictions.

* Uczniowie, oglądając film i objaśnienie gramatyczne, podsumowują zasady stosowania czasu SF i form czasu SF: will, won’t.

* Uczniowie rozwiązują zadanie na tłumaczenie zdań z wykorzystaniem czasu Future Simple.

* Kolejne ćwiczenie, nauczyciel zapisuje zdanie:

James, 18 years old, asked an ugly fortune teller about his future http://www.myenglishpages.com/site_php_files/grammar-exercise-simple-future.php Uczniowie wspólnie, na tablicy interaktywnej wykonują ćwiczenia online wskazane przez nauczyciela, uzupełniając formy czasowników wyrazem will/won’t i czasownikiem w formie podstawowej, po czym w ćwiczeniach analizują swoje błędy.

* Wheel decide

Uczniowie, używając aplikacji Wheel decide, wróżą sobie: co zjedzą na obiad – What to eat, dokąd pojadą (kategoria Travel – Where to travel), czy jakiego rodzaju muzyki posłuchają – What music genre listen to, wybierając z podanych kategorii. https://wheeldecide.com/ Uczniowie w grupach/parach tworzą swoje koła ze zdaniami wróżby, wybierają funkcję

You will buy a big house.

You will have a lot of children.

You will win first prize.

You will live abroad.

You will live in the country.

* Podsumowanie:

Wybór i uzasadnienie, która osoba najlepiej odegrała rolę wróżki lub czyja wróżba była najciekawsza. Nauczyciel podsumowuje pracę uczniów, wyróżnia najbardziej zaangażowanych. Wróżbę dla siebie, która im się najbardziej spodobała, uczniowie zapisują w zeszycie, zmieniając formę na 1 os. np. I will be rich

https://www.youtube.com/watch?v=hz4-LkCEHCU&t=55s

http://www.myenglishpages.com/site_php_files/grammar-exercise-simple-future.php

https://wheeldecide.com/