Dodaj publikację
Autor
Monika Wachowicz
Data publikacji
2024-05-06
Średnia ocena
0,00
Pobrań
14

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie IV.
 Pobierz (docx, 8,6 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji języka angielskiego

24.10.2022r

Temat: Czasownik to be- zdania pytające i krótkie odpowiedzi.Nauczyciel : Monika WachowiczKlasa : VIIIPodręcznik : Steps Plus 1.Wydawnictwo : OxfordCzas : 45 minutŚrodki dydaktyczne : podręcznik, zeszyt ćwiczeń, zeszyt.

Cele ogólne :- utrwalenie czasownika to be w formie twierdzącej,- poznanie zasady tworzenia zdań pytających z czasownikiem to be,- kształtowanie i doskonalenie prostych wypowiedzi,- umiejętność tworzenia krótkich odpowiedzi.

Operacyjne :Uczeń :- stosuje czasownik to be w prostych wypowiedziach,- tworzy zdania pytające z użyciem czasownika to be,- dąży do przetłumaczenia zdania na język polski,- wykształcenie umiejętności samodzielnego formułowania zdań dotyczących upodobań- potrafi dostosować odpowiednik czasownika być do konkretnej sytuacji oraz uzasadnić jego użycieFormy pracy :- indywidualna- w grupach

Przebieg lekcji :I. Część wstępna- powitanie uczniów- zapisanie tematu na tablicyII. Część właściwa lekcji- omówienie tematu- wspólne przypomnienie czasownika to be w języku polskim i angielskim- wspólne tworzenie prostych zdań z jego użyciem,- nauczyciel wypisuje na tablicy zdanie: She is a student i tworzy do niego formę pytającą Is she a student?

- wskazuje uczniom zabieg inwersji jako klucz do poprawnego tworzenia zdań pytających, po czym tłumaczy pozostałą odmianę,

- uczniowie po kolei odpowiadają na pytania nauczyciela,- ćwiczenia w podręczniku: uczniowie czytają zdania, uzupełniają właściwą odmianą, a następnie próbują przetłumaczyć zdania.- zgadywanka- uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela,- jako zadanie domowe, uczniowie proszeni są o wykonanie zadań z zeszytu ćwiczeń.

III. Podsumowanie lekcji- nauczyciel podsumowuje przerobiony materiał- wraz z uczniami przegląda zadania, prosząc o podanie tych które są dla nich nadal nie zrozumiałe- nauczyciel podsumowuje lekcję za pomocą pytań

a) Dziś nauczyłem się......b) Zrozumiałem że......c) Przypomniałem sobie że......- nauczyciel wyróżnia aktywnych uczniów