Dodaj publikację
Autor
Sylwia Witos
Data publikacji
2024-05-19
Średnia ocena
0,00
Pobrań
3

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja ta jest wynikiem dwugodzinnych przygotowań uczniów do prezentacji poniższych projektów. Uczniowie przygotowali swoje pokazy w oparciu o słownictwo związane z częściami garderoby oraz gramatykę języka niemieckiego - odmianę przymiotników po rodzajnikach określonych i nieokreślonych.
 Pobierz (docx, 14,3 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ LEKCJI

PRZEDMIOT: język niemieckiKLASA: VIII

Lekcja ta jest wynikiem dwugodzinnych przygotowań uczniów do prezentacji poniższych projektów. Uczniowie przygotowali swoje pokazy w oparciu o słownictwo związane z częściami garderoby oraz gramatykę języka niemieckiego - odmianę przymiotników po rodzajnikach określonych i nieokreślonych.

Temat

Die Modenschau – pokaz mody.

Cel główny  zajęć

Uczniowie potrafią przedstawić i opisać wzajemnie swoje stroje.

 Cele operacyjne  (szczegółowe):

 

Uczeń:

zna nazwy części garderoby

zna przymiotniki opisujące części garderoby

stosuje w wypowiedzi ustnej odmianę przymiotników po rodzajnikach określonych

rozwija sprawność poprawnego formułowania wypowiedzi ustnych

kształci umiejętność pracy na forum klasy

Metody/techniki pracy

eksponująca – pokaz mody

komunikacyjna

 Formy pracy

praca w parach

plenum

 Środki dydaktyczne

stroje

 Przebieg lekcji

Faza wstępna

Czas: 5 min

 - nauczyciel wita uczniów w języku niemieckim, sprawdza listę obecności, zapisuje temat lekcji na tablicy

- nauczyciel prezentuje zasady oceniania zadania, jakie mają uczniowie

Faza realizacyjna

Czas: 28 min

- uczniowie, pracując w parach, prezentują swoje stroje. Jeden z nich prezentuje się klasie „na wybiegu”, drugi opisuje jego ubiór. Potem zamieniają się rolami.

Faza podsumowująca

Czas 10 min

Omówienie i ocenienie uczniów.

Pożegnanie

Czas 2 min

- nauczyciel dziękuje uczniom za wykonane zadanie i żegna się z nimi w języku niemieckim.