Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Temat: Przewrót w przód z naskoku
– scenariusz lekcji wychowania fizycznego w klasie V
Miejsce: sala gimnastyczna.
Przybory: szarfy, piłka lekarska, woreczki
Przyrządy: materace, ławeczki
Cele lekcji:
• Kształcący: kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej – zwinności, gibkości, równowagi.
• Poznawczy: poznanie techniki przewrotu w przód po naskoku oraz sposobów samoasekuracji podczas ćwiczenia.
• Wychowawczy: wdrażanie d dyscypliny i organizacji lekcji.
Metody prowadzenia lekcji:
• Realizacja zadań ruchowych – zabawowa, zadaniowa, naśladowczo – ścisła
• Przekazywanie wiedzy – pokaz, objaśnienie
• Wychowawcze – wpływu sytuacyjnego – wyrażanie aprobaty i dezaprobaty
|Części |Czynności docelowe |Zadania ucznia |Czynności nauczyciela |Uwagi organizacyjne i |
|lekcji |ucznia | | |metodyczne |
|Część wstępna |Czynności |- słucha informacji nauczyciela, |- sprawdza gotowość ucznia do zajęć,|dwuszereg |
| |organizacyjno – |- przygotowuje się do świadomego |- podaje zadania lekcji, | |
| |porządkowe |udziału w lekcji, | | |
| | | | | |
| | |- uczestniczy w zabawie „Berek | | |
| | |zaczarowany”, |- określa zasady zabawy: osoba | |
| |Zabawa ożywiająca. | |złapana przez berka musi się |Zabawa odbywa się na |
| | | |zatrzymać i przyjąć ustaloną |całej sali |
| | | |wcześniej pozycję, aby ją | |
| | | |„odczarować” należy przejść między | |
| | | |jej NN, | |
| | | | | |
| | |- w staniu; krążenia G, skręty w | | |
| |Pobudzenie i |prawo i w lewo, | | |
| |przygotowanie |- krążenia RR w przód i w tył, | | |
| |organizmu do wysiłku |- krążenie T, RR wyprostowane w górę,| | |
| |podczas rozgrzewki. |skulenie T, chwyt za podudzia i | | |
| | |powrót do p.w. | | |
| | |- leżenie przodem, RR w bok, | | |
| | |dotknięcie prawą stopą do LR i lewą | | |
| | |stopą do PR, | | |
| | |- podskoki w miejscu, luźne wymachy, | | |
| | |raz PN raz LN w przód, w tył, w bok, | | |
| | |- klęk podparty, wyrzuty obu NN w tył| | |
| | |do podporu przodem i powrót do p.w. | | |
| | |„Skoki zajęcze” | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | …