Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Katarzyna Dubiel
Nauczyciel wychowania fizycznego
Gimnazjum Nr 8 w Jaworznie
KONSPEKT LEKCJI Z PIŁKI KOSZYKOWEJ
Klasa: I gimnazjum dziewczęta
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas: 45 min.
Liczba ćwiczących: 14
Dział programu: Piłka koszykowa.
Zadania główne (temat): Gry i zabawy doskonalące elementy techniczne piłki koszykowej.
Motywacje: Przekonanie uczennic do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Przybory: piłki koszykowe, szarfy, pachołki.
Metody: pogadanka, zadaniowa, zabawowa
CELE OPERACYJNE:
Umiejętności: Uczennica potrafi:
( poruszać się po boisku,
( wykonać podanie sprzed klatki piersiowej,
( rzut do kosza : w miejscu, w biegu,
( wykonać kozłowanie.
Psychomotoryka: Uczennica:
( kształtuje zwinność, gibkość, szybkość, koordynację ruchową.
Wiedza: Uczennice znają przepisy dotyczące piłki koszykowej.
Akcent wychowawczy: uczennice słuchają informacji, stosują zasady bezpieczeństwa, współpracują z koleżanką.
|Tok lekcji |Czynności uczniów |Czynności nauczyciela |Metody |
| |Docelowe |Zadania | | |
|1 |2 |3 |4 |5 |
|C z ę ś ć wstępna. |Zapoznanie z za daniami |słucha informacji nauczyciela, |- sprawdza gotowość ucznia do |pogadanka. |
| |lekcji | |zajęć, | |
| | |- przygotowuje się do świadomego i aktywnego |- podaje temat lekcji | |
| | |udziału w lekcji. | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | |- uczennica bierze udział w zabawie ożywiającej |- rozdaje szarfy | |
| |Pobudzi i przygotuje |„Berek”, |- proponuje zaplanowane przez |Zadaniowa-ścisła |
| |organizm do wysiłku | |siebie ćwiczenia, | |
| | | | | |
| | | |- ustawia grupę na obwodzie | |
| | |-marsz dookoła sali, |sali, każdy uczeń ma | |
| | | |piłkę | |
| | |Rozgrzewka z piłką: | | |
| | |- krążenia głowy, | | |
| | |- skręt głowy w prawą stronę | | |
| | |z równoczesnym odmachem prawej ręki w prawą | | |
| | |stronę; to samo na lewą stronę, | | |
| | |- naprzemianstronne krążenia ramion w przód z | | |
| | |przekładaniem piłki z ręki do ręki, | | |
| | |- naprzemianstronne krążenia ramion w przód z | | |
| | |przekładaniem piłki z ręki do ręki, | | |
| | |- skłony tułowia w przód, | | |
| | |- krążenie tułowia, | | |
| | |- przysiady, | | |
| | |- w skłonie przekładanie piłki pomiędzy nogami, |- czuwa nad odpowiednim tempem | …