Dodaj publikację
Autor
Adam Kania
Data publikacji
2012-05-29
Średnia ocena
0,00
Pobrań
53

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji dla klasy ITK z eksploatacji maszyn urządzeń i pojazdów na temat działania domowej instalacji elektrycznej. Uczeń poznaje nowe pojęcia związane z energia elektryczną utrwala zdobyta wiadomości na lekcjach fizyki, potrafi obliczyć zużycie energii elektrycznej dowolnego odbiornika prądu.
 Pobierz (doc, 1,8 MB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI
z eksploatacji maszyn, urządzeń i pojazdów
dla kl. I TK

I CZĘŚĆ OGÓLNA LEKCJI (tzw. metryczka lekcji)

1. Data: ........... Przedmiot: Eksploatacja maszyn, urządzeń i pojazdów.

2. Temat jednostki metodycznej: Urządzenia elektryczne.

3. Temat jednostki lekcyjnej: Działanie domowej instalacji elektrycznej.

4. CELE LEKCJI:

Wiadomości: uczeń wie:
- co to jest instalacja elektryczna;
- jakie symbole i oznaczenia są stosowane w schematach elektrycznych;
- co to jest licznik energii elektrycznej oraz bezpiecznik;
- jaką rolę pełnią bezpieczniki w domowej instalacji elektrycznej;

Umiejętności: uczeń potrafi:
- samodzielnie dokonać odczytu zużycia energii elektrycznej;
- obliczyć zużycie energii elektrycznej;

5. Metody pracy nauczyciela: pogadanka, indywidualna praca ucznia, ćwiczenia praktyczne.

6. Środki i pomoce dydaktyczne : tablica, pisak, schematy instalacji elektrycznej, bezpieczniki.

7. Forma organizacji pracy uczniów : zbiorowa, indywidualna.

8. Czas trwania lekcji: 1*45 min.

9. Prowadzący: Adam Kania

II CZĘŚĆ SZCZEGÓŁOWA LEKCJI (PRZEBIEG LEKCJI)

| | |Przebieg lekcji - czynności |Czas |
|Lp. |Ogniwa lekcji | |w |
| | | |min. |
| | |Nauczyciela |Ucznia | |
| | | | | |
|1. |Stworzenie ładu |Wita się z klasą. |Zajmują miejsca |2 |
| |zewnętrznego |Sprawdza listę obecności. |w klasie. | |
| |i wewnętrznego. |Podaje temat lekcji i zapisuje go w dzienniku. |Witają nauczyciela. | |
| | | |Wyjmują zeszyty | |
| | |Temat: „Działanie domowej instalacji elektrycznej.” |i zapisują temat lekcji. | |
| | | |Słuchają. | |
| | |Zachęca uczniów do aktywności: podaje zasadę oceny | | |
| | |ich pracy na lekcji. | | |
| | |(Za dobrą odpowiedź uczeń otrzymuje plus (+), za 3 | | |
| | |plusy (+++) otrzymuje ocenę bardzo dobry). | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | |W celu sprawdzenia wiadomości | | |
| | |(w korelacji z przedmiotem-fizyka nauczyciel odpytuje| | |
| | |ochotników. Zadaje pytania: | | |
| | |- Co to jest prąd elektryczny-podaj jego definicję? | | |
|2. | |- Wymień i krótko scharakteryzuj | |5 |
| |Poznanie faktów na lekcji. |źródła energii. |Słuchają. | |
| | | |Odpowiadają. | |
| | | | | |
| | | | | |
| | |Wprowadzenie do tematu lekcji. | | |
| | |Zadaje pytania: | | |
| | |- Co to jest instalacja elektryczna? | | |
| | …