Dodaj publikację
Autor
Marzena Wywrocka
Data publikacji
2017-06-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć, karty pracy ucznia w wersji ogólnej oraz dostosowanej, do tematu "At the library", Interface 2.
 Pobierz (doc, 93,0 KB)

Podgląd treści

Data zajęć:

Klasa:
|Scenariusz ZAJĘĆ: język angielski

Nauczyciel prowadzący:

Temat: At the library. W bibliotece.
| |
|CELE LEKCJI: |Uczeń: |
| |- uczeń poprawnie opisuje ilustrację do dialogu; |
| |- zna oraz poprawnie wymawia poznane zwroty ; |
| |- układa wypowiedzi, tworząc dialog; |
| |- uzupełnia luki w wypowiedziach; |
| |- trafnie dobiera usłyszane wypowiedzi do odpowiedzi. |
|METODY: |- praca z całą klasą, |
| |- praca w parach. |
|ŚRODKI |- karta pracy ucznia: materiały własne ( krzyżówka, uzupełnianie luk) |
|DYDAKTYCZNE: |- podręcznik Interface 2, str. 38 |
| |- płyta CD; |
| |- słowniki, |
|PRZEBIEG LEKCJI: |1. Czynności porządkowe. Powitanie. |
| |2. Rozgrzewka językowa: krzyżówka: ( karta pracy ucznia zad. 1 ). |
| |3. Zapisanie tematu lekcji i daty na tablicy. |
| |4. Omówienie ilustracji. |
| |Q.1: Who can you see in the picture? |
| |Q.2: Who is she talking to? |
| |Q.3: Where are they? |
| |Q.4: What are they doing? |
| |5. LISTENING. ( zad. 3 str. 38 ). Wyjaśnienie kluczowych zwrotów: |
| |look for, find out, a password, use a computer, need … |
| |Uzupełnianie brakujących informacji na podstawie nagrania. Sprawdzenie poprawności wykonania zadania. |
| |6. ROLE – PLAY. Odgrywanie dialogu. ( zad. 4 str. 38 ). |
| |7. Układanie wypowiedzi w odpowiedniej kolejności. ( zad. 5 str. 38 ). |
| |8. Dopasowywanie usłyszanych wypowiedzi do odpowiedzi. ( zad. 6 str. 38 ) |
| |9. Posumowanie. ( zad. 3 – karta pracy ucznia ) |
| | |
|UWAGI: |Dwie karty pracy ucznia: wersja standardowa oraz wersja dostosowana. |
| |2. Zadanie uzupełniające - Workbook |

| |
|1 |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
|2 |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
|3 |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
|4 |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
|5 |
| |
| |
| |
| | …