Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LECJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Zabawy i gry ruchowe
Prowadzący: Kamila Trznadel
Data: 11.06.2017r.
Klasa: I SP
Liczba uczniów: 13
Czas trwania lekcji: 45 min.
Miejsce: sala gimnastyczna
Zadanie główne: Zabawy z chustą Klanzy
Zadania dodatkowe: ?
Cel lekcji: – Integracja z zespołem klasowym (Może być?)
Przybory i przyrządy: chusta animacyjna, woreczki, mała piłeczka,
Literatura: Roman Trześniowski „Zabawy i gry ruchowe, Anna Wasilak „Zabawy z chustą”
|Lp. |Tok lekcji |Nazwa i opis zadania, ćwiczenia lub zabawy |Dozowanie(czas, liczba |Uwagi organizacyjno metodyczne |
| | | |powtórzeń) | |
|I |Część wstępna | | | |
| |Czynności organizacyjne. |Zbiórka, przywitanie, sprawdzenie |2’ |Zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo (biżuteria, |
| | |obecności, podanie tematu lekcji, | |zegarki, okulary itp.) |
| | | | | |
| |Zabawa ze śpiewem |„Kółko graniaste” |3’ |Kółko graniaste czworokanciaste, |
| | |Dzieci ustawiają się przy chuście i | |kółko nam się połamało cztery grosze kosztowało,|
| | |chwytają za brzegi. Chodzą po obwodzie | |a my wszyscy BĘC! |
| | |koła. W czasie, kiedy dzieci mówią BĘC, | | |
| | |wszystkie dzieci się przewracają na | | |
| | |podłogę. | | |
| | | |4’ | |
| |Zabawa orientacyjno-porządkowa |„Szukaj koloru” | | |
| | |Uczniowie chodzą wokół rozłożonej | | |
| | |chusty. Na hasło: | | |
| | |stoimy na zielonej łące, pływamy w morzu, | | |
| | |opalamy się na piasku, zbieramy maki | | |
| | |szukają jak najszybciej określonego koloru.|4’ | |
| | | | | |
| |Zabawa na czworakach | | | |
| | |„Przebieganie pod chustą na czworakach” | | |
| | |Uczniowie podnoszą i opuszczają chustę, | | |
| | |trzymając ją za uchwyty. Prowadzący mówi| | |
| | |, kto ma zmienić miejsce. Np.: osoby, które| | |
| | |lubią lody itp. | | |
| | | | | |
|II |Część główna | | | |
| |Zabawa bieżna |„Goniony w kolory” |5’ |Pada deszcz i świeci słońce, tęcza rośnie już na|
| | |Dzieci siadają twarzą do środka koła. | |niebie |
| | |Prowadzący wypowiada rymowankę. Osoby, | |Tysiąc widać już kolorów |
| | |które siedzą przy tym kolorze, wstają i | |Jeden kolor jest dla ciebie |
| | |obiegają chustę dwa razy. Kto pierwszy | |i dodaje nazwę …