Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Spryszak
Data publikacji
2023-10-15
Średnia ocena
0,00
Pobrań
19

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Temat lekcji: Areobic - konspekt ksztaltowanie poczucia rytmu M. Spryszak
 Pobierz (pdf, 255,1 KB)

Podgląd treści


TEMAT: AEROBIC- kształtowanie poczucia rytmu, koordynacji słuchowo- ruchowej i przestrzennej, płynności i estetyki ruchu, wytrzymałości
w ćwiczeniach przy muzyce, nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała

MIEJSCE: sala gimnastyczna CZAS TRWANIA: 45’

Małgorzata Spryszak

Ilość ćwiczących: .......

Sprzęt i przybory: głośnik bezprzewodowy

CELE SZCZEGÓŁÓWE W ZAKRESIE:

Sprawności: uczeń:

rozwinie siłę mięśni nóg i pośladków, poprawi wytrzymałość, rozwinie koordynację i rytmiczność ruchów

Umiejętności: uczeń:
 umie dostosować ruch do muzyki, potrafi wykonać ćwiczenia kształtujące mięśnie RR, NN, T, potrafi wykonać i powtórzyć układ choreograficzny

Wiadomości: uczeń:
 zna pojęcie- STEP AEROBIC, zna wpływ ćwiczeń kształtujących przy muzyce na sylwetkę, zna zasady bezpiecznego ćwiczenia na ławeczkach
 dostrzega pozytywną rolę muzyki w lekcjach wychowania fizycznego

Usamodzielnienia: uczeń: współuczestniczy w organizacji lekcji, dobiera bezpieczną pozycję do zajęć, poprawia- koryguje postawę

Metody realizacji zadań: zadaniowa, naśladowcza

Formy organizacyjne pracy z uczniami: frontalna, w grupach

Metody wychowawcze: działanie przykładem osobistym, instruowanie, wyrażanie aprobaty, zachęcanie

Metody przekazywania i zdobywania wiadomości: pogadanka, pokaz, objaśnienie

Część lekcji

Czynności ucznia

Czynności nauczyciela

Metody

docelowe

zadania

Część wstępna
/5 min./

- zapoznaje się z zadaniami lekcji
- nabiera pozytywnej motywacji do
udziału w lekcji

- słucha informacji nauczyciela
- poznaje zadania lekcji, przygotowuje się do
świadomego i aktywnego udziału w lekcji

- sprawdza gotowość uczennic do zajęć.

pogadanka

Część główna A
/10 min./

- przy muzyce pobudzi i przygotuje
organizm do wysiłku

- wykona przy muzyce:


ćwiczenia RR, NN, T
ćwiczenia gibkościowe i koordynacyjne
ćwiczenia rozciągające

- proponuje i pokazuje zaplanowane przez
siebie ćwiczenia
- ćwiczy razem z grupą
- czuwa nad bezpieczeństwem i dokładnością

naśladowcza - ścisła
bezpośredniej celowości
ruchu

Część główna B
/25 min./





- rozwinie siłę mięśni NN i pośladków
- rozwinie koordynację, rytmiczność,
płynność ruchów
- dostosuje ruch do rytmu muzyki

ćwiczeń
- czuwa nad tempem, rytmem i frazą
- poleca przygotowanie ławeczek i ustawienie
się przy nich

- poleca wykonanie kolejnych ćwiczeń, które
składają się w układ choreograficzny STEP
AEROBICU
- włącza muzykę
- instruuje
- liczy ilość powtórzeń
- czuwa nad poprawnością wykonywanych
ćwiczeń
- wyróżnia najbardziej aktywne uczennice
- mobilizuje i zachęca wszystkie uczennice do
ćwiczeń

zadaniowa






naśladowcza

- przygotują ławeczki do ćwiczeń
- ustawiają się za ławeczkami w szeregu, po dwie
lub trzy ćwiczące przy ławeczce
- wykonują polecenia nauczyciela:
1. 1-8 marsz wąski w miejscu (M/W)
1-8 marsz szeroki w miejscu (M/W)
2x1-4 M/W wąski
1-4 M/W szeroki
4x1-2 M/W wąski
1-2 M/W szeroki
2. 8x akcent zmienny, dotykając …