Dodaj publikację

Publikacje nauczycieli

1-10 z 249

Ucho jako narząd zmysłu słuchu i zmysłu równowagi. (2022-05-21)
Scenariusz lekcji w klasie 2 liceum (poziom podstawowy).
Edukacja seksualna w polskiej szkole (2022-05-20)
Od lat toczy się w Polsce zagorzała dyskusja o edukacji seksualnej i najmocniej słychać narrację, że należy ją wprowadzić do szkół, bo jej tu nie ma. Jako nauczyciel biologii muszę ...
Ewolucjonizm narządów wewnętrznych na przykładzie układu oddechowego, krwionośnego, nerwowego. (2022-02-25)
Scenariusz powyższych zajęć pozwala przeprowadzić ciekawą lekcję, z zastosowaniem aktywizujących metod nauczania. Wdrożenie przedstawionego scenariusza zajęć daje uczniom możliwość doskonalenia kompetencji społecznych, umiejętności pracy w grupie, korzystania z informacji i ...
Konkurs - Moda na zdrowie. (2022-02-25)
Udział uczniów w konkursie daje im pobudzenia aktywności intelektualnej, rozwija chęć współzawodnictwa, uświadamia wpływ stylu życia na stan zdrowia.
W poszukiwaniu bakterii (2021-11-12)
Jest to propozycja doświadczeń ilustrujących występowanie bakterii w naszym otoczeniu, możliwych do wykonania na kółku biologicznym, lekcji biologii lub samodzielnie przez ucznia w domu.
Żywienie ma znaczenie - liczymy kalorie (2021-11-11)
Scenariusz dotyczy zdrowego odżywiania i może być wykorzystany na lekcjach biologii lub zajęciach z wychowawcą. Może być również inspiracją do przeprowadzenia projektu edukacyjnego o tej tematyce.
Żywienie ma znaczenie - słodka pułapka (2021-10-10)
Scenariusz zajęć dotyczy kwestii związanych ze zdrowym odżywianiem , a dokładnie z nadmiernym spożyciem cukru. Może być realizowany na lekcji biologii lub podczas zajęć z wychowawcą.
Żywienie ma znaczenie - pięć porcji warzyw i owoców (2021-08-29)
Scenariusz ten dotyczy tematyki zdrowotnej, a konkretnie zasad zdrowego żywienia. Można go realizować na lekcjach biologii, ale równie dobrze może być wykorzystany podczas zajęć z wychowawcą.
Żywienie ma znaczenie - talerz zdrowia (2021-08-23)
Scenariusz tych zajęć dotyczy tematyki zdrowotnej, a dokładnie zdrowego żywienia. Może być wykorzystany zarówno na lekcjach biologii jak i zajęciach z wychowawcą.
"Rybie rymy" (2021-05-16)
Wiersz o rybach. Rymowane, więc lekkie, ale poważne ujęcie ich charakterystyki, funkcji życiowych, budowy oraz przystosowań do życia wodzie.